DAIHATSU APPLAUSE

Nagyon jó autó szerintem, mind minőségre, mind menetteljesítményre, mind pedig fogyasztásra. Igazi régi japán minőség. Ami zavaró egy kicsit, hogy ha valami elromlik pl. akár egy kerékcsapágy, 20 ezres nagyságrend az alkatrész. De szerencsére ritka látogató a hiba. A formája mára már egy kissé idejétmúlt.

Születési éve: 1984

Meghibásodás leírása: Álmomban sem gondoltam volna hogy egy 1.6 16V 105LE motor így fog nekem fogyasztani, pedig azért hajtottam is! Nagyon megy és szerintem a fogyasztás éppen ezért, valamint a nyolcszázvalahány kilós kasztni miatt ilyen alacsony. Ette az olajat, azért adtam el, egyébként megtartottam volna. Nem érdemes felújítani százezrekért, én az egész autót 140-ért vettem másfél év műszakival, friss zöldkártyával.Leírás: Nagyon megbízható, sose vált üzemképtelenné, mindig elsőre indult. Igen, japán :)

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Garancia már lejártNincs kiemelt meghibásodás. Leírás: A gázkarnak ellentartó vákuumszelep be volt ragadva, ezért nehezen engedte csak vissza a gázkart a folytószelepnél és volt hogy nem esett vissza a fordulatszám, vagy magasabb volt a kelleténél alapjáraton. Megoldás: két csavar fogja a vákuumszelepet, ki kell szedni, majd beállítani az alapjáratot üzemmeleg motornál egy csillagcsavarhúzó segítségével :)