RENAULT MASTER

Futott kilométer: 600 km

Már így az első 600km-nél megutáltam.Egy igazi hányadék.Egy benzines zil sem zabál ennyit!

Születési éve: 1964

Utastér: szuk

Meghibásodás leírása: Merő borzalom!!!!!Van mihez mérnem.Az előző autóm is egy renault master volt,ami mind dinamizmusra,erőre,komfortra és főleg étvágyra kifogástalan volt. Annak a fogyasztása 8 liter /100km volt vegyes használatban.Ennek az új ,modern nagyharangal reklámozott modellnek a fogyasztása 13,5l/100km.A gyári ígért 8-as átlaggal szemben! Egy hányadék az egész.A kormány méretét levették 38cm-es átlóra,de mivel a középpontja jóval jobbra van mint a vezetőülés közepe,ezért a bal könyöket nem lehet az ajtó könyöklői részén pihentetni,így a vezetői balkéz mindíg a levegőbe lóg.Kívánom annak a nagyokos tervezőnek,hogy menjen már egy kétszáz km-es szakaszt! Max egy felgipszelt könyökű sofőrnek lenne kényelmes.Azt hiszem,hogy a mai modern motornak nem kellene 13,5l-t bezabálnia.Akár milyen másik modell pl:boxer vagy jumper de akár a dukátó is megelégszik 7-8l-es fogyasztással.A 145le-s motor olyan gyenge mint egy .........! A régi 120Le-s motor százszor különb és erősebb volt. A jelenlegi árakon 100km-enként minimum 2000ft pénzkidobás.Nem én vagyok az egyetlen aki erre panaszkodik.Aki ilyet vett mind kivétel nélkül ezt mondja.A kereskedő meg csak a vállát vonja,mert Ő nem tehet semmiről.Mindenkit óva intek ettől az újkasznis szőrnytől!!! Szép-szpé csak sz..........t se ér.A fogyasztásról még annyit,hogy ez üres járműre vonatkozik, de bele sem merek gondolni ,hogy mi lesz vele terhelten. Egy 7,5t-s teherautó is megáll 15-18L-ből de ez a 3,5t-s szörny is zabálni fog annyit.Na még ha majd nyáron esetleg a klímát is bekapcsolom,akkor egy benzinkutat is kell lízingelni hozzá.A váltó a régi modellen a mőszerfalon volt,de most levitték a térd magasságába de olyan szűk helyet hagytak a lábnak,hogy a jobb téd gyakorlatilak beleáll a váltó burkolatába.