PEUGEOT 405

A motor egy nagyon eltalált konstrukció, rendkívül jól húz (7000-es fordulatig!!). Feszes futóművek (én szeretem), és nagyon kényelmes belső tér. Összességében egy férfias ató, mindenhez egy kis fizikai erő kell (kuplung, váltás), de a szervó jól szuperál. Sajnos nagyon le van lakva, már 20 éves és nyilván sok tulajdonos sokfelé használta, a km órát valószínűleg pörgették vissza rendesen. Rengeteg mindent kellett javítani és cserélni rajta, de mindezek ellenére sok helyre elvitt és haza is hozott.

Születési éve: 1986

Meghibásodás leírása: Az autón nagyon sok minden felmondta a szolgálatot, de ez nem elsősorban típushiba, inkább az előző tulajok mostoha bánásmódjának az eredményeLerobbanás oka: motorLeírás: a gyújtótrafó mondta be az unalmast, 12 000 ft-ért vettem bele egy másikat.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: hajtás / váltó Javítás összege: 60000 Ft. Leírás: a kuplung elhasználódott és szétesett az egész kuplungszerkezet

Visszatérő hiba leírása: az alapjárat magas volt (kb. 2000 - 2500 rpm). végülis kábelköteg-csere, légtömegmérő csere, fojtószelep csere és sok repedt gumicső cseréje orvosolta a problémát.