PEUGEOT 206

Utálatos: - a váltó. A fokozatok között (túl hosszú) nagy a kapcsolási út, némi Lada, Skoda 120 L feeling-em van... ;-) - az ajtók műanyag burkolatai 1,5 év után néha szolidan zörögnek. - hátul a tető magasság és a lábtér szűkre szabott. 180 cm feletti vagyok, mögöttem csak gyerek fér el. - nem tökéletes a szigetelés, nagyobb sebességnél picit zavaró a menetszél zaj. - vékony lemezből készült tető és motorháztető. (Az oldalelemek kellő vastagságúak) - kormány beállítás :-(( nem lehet kényelmes pozícióba állítani hátrébb döntött üléstámla esetén. - csúszós úton az autó fara "kitörésre" hajlamos. Túl vastag A oszlop, ami a kilátást korlátozza. Ez főleg kereszteződésben balra-jobbra bekanyarodáskor kellemetlen, pláne ha kerékpárút és/vagy "zebra" van. - pótkerék kivétel alulról... :-(( szerencsére eddig nem kellett... Szeretem: - motor: (1.4) Jól és kellően húz, csendes, kis fogyasztás. Városon kívül tartósan 90-100 km/h-val 4,5 liter. - Ülések: elöl jók, kényelmesek, jó oldaltartásúak. - jó kormányozhatóság (szervó), könnyű parkolás. - méretéhez képest megfelelő nagyságú csomagtér, pakkok rögzítési lehetősége hevederekkel. - gyors és hatékony szélvédő jégtelenités elöl, hátul /nem kaparóval! ;-) / - csendes elektromos ablakok - gyárilag adott zselés akku. -20 oC-ban is pöccre indul. - jó úttartás - motor, futómű, váltó most is újszerű állapotban vannak.

Születési éve: 1969

Meghibásodás leírása: A jobb hátsó ajtón keresztül a hátsó ülés lábrésze beázott. Szervizelés után szintén. Nekem kellett megfelelően orvosolni a problémát. Gyárilag kihagyták a fékolaj tartályban a szűrőt.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: karosszéria Garanciaidőben, fizetősJavítás összege: 30000 Ft. Leírás: Átpolirozás. Csak a motorháztetőért 6 e. Ft-ot számoltak fel...

Visszatérő hiba leírása: Beázás. Egy próbálkozás a szalonban, meguntam, így a végén saját kezűleg.