Rosberg megnyerte élete 200. versenyét, vb-esélyes

F1, Szingapúri Nagydíj: Rosberg lett az első, ismét élre került

Tiszta számmisztika: Nico Rosberg 200. versenyén 22. győzelmét aratta. Ezzel az idei világbajnokságban ismét az élen áll.

Idei nyolcadik, pályafutása 22. futamgyőzelmét ünnepelhette Szingapúr lámpafényes éjszaki F1 futamán Nico Rosberg, a Mercedes-Benz német pilótája. Ezzel minden idők legsikeresebb olyan F1 versenyzője, aki még nem volt világbajnok. Esélyes már többször volt, ám csapattársa, a címvédő Lewis Hamilton eddig mindig legyőzte. Hogy az idei év forduló lesz-e, azt még nem tudjuk. Az viszont biztos, hogy hátra van még 6 futam.

A Szingapúri Nagydíjon Rosberg már az időmérőkön is első volt, így pole-ból indulhatott, mellőle Daniel Ricciardo startolt, Hamilton pedig a 3. helyről. Végül a dobogóra is pont olyan sorrendben állhattak fel, ahogyan a rajtrácsra is. A többi helyen akadt persze változás. A negyedikként induló holland Max Verstappen már rögtön a rajtnál visszacsúszott a nyolcadik helyre. Egy baleset is adódott az első kanyar előtt: a német Nico Hülkenberg autója a falnak csapódott, biztonsági autót küldtek fel, kiállásakor az egyik sportbíró viszont még a pályán volt, az ő reflexein is múlott, hogy ebből nem lett baleset.
Az élmezőnyben az első boxkiállásokat követően sem változott a helyzet, a negyedik pozícióban Kimi Räikkönen, az ötödikben Sergio Pérez haladt. A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel - aki az utolsó helyről rajtolt - ebben az időszakban hatodik, a második kerékcserék után nyolcadik volt, végül ötödikként intették le.
Räikkönen felzárkózott Hamilton mögé, körökön keresztül türelmesen várt a lehetőségre, majd a 33. körben megelőzte a címvédőt. A hajrában mindketten a boxba hajtottak, s a visszatérésük után ismét Hamilton állt jobban. Ricciardo próbálta megelőzni Rosberget, de hátrányát csak csökkenteni tudta, ledolgozni nem, így a Mercedes német pilótája rajt-cél győzelmet aratott, és sorozatban harmadszor végzett az élen. A szezon - amelyből még hat futam van hátra - két hét múlva Malajziában folytatódik. Hamilton és Rosberg egyaránt esélyes az idei világbajnoki címre, most épp az utóbbi szénája áll jobban.