E héten is láthatjuk Micheliszt és Wébert az M2-esen

Valenciából élőben láthatjuk a WTCC-t

Hétvégén ismét WTCC futam következik, ezúttal Valenciából. Michelisz Norbert 2009-ben, Wéber Gábor pedig 2010-ben nyert már ott.

Második idei helyszínéről, Valenciából, a Ricardo Tromo versenypályáról jelentkezik e hét végén a WTCC. Mindkét hazai, a Zengő Motorsport színeiben induló versenyzőnknek volt már sikere ezen a pályán, hiszen Michelisz Norbert 2009-ben a SEAT Leon EuroCup nyitófutamán első helyről indult, s azt végig megtartva elsőként is ért célba, mostani csapattársa, Wéber Gábor pedig 2010-ben nyert ugyanazon sorozatban.
Mi lesz idén, a WTCC-n? Csak drukkolni tudunk, hogy Norbink szerencsésebb lesz, mint legutóbb Monzában, de természetesen a Forma-1 közvetítések szakkommentátoraként ismert Wéber számára is teremhet babér. Az első futamot csak felvételről, vasárnap délután 16:46-tól követhetik végig a hazai nézők az M2 csatornán, közvetlenül utána, 17:20-tól pedig már élőben lesz látható a második futam. Mivel a közvetítés 17:55-kor ér majd véget, várhatóan az eredményhirdetés is látható lesz a magyar adón.
A két héttel ezelőtti olasz (Monza) és a mostani spanyol (Valencia) futam után következik az angol (Donington Park) és a német futam (TBA), május 6-án pedig a Hungaroringen élőben is látható lesz a túraautó-bajnokság. Akkor a 3000 forintos, nem dedikált helyre szóló jeggyel már a szombati szabadedzésekre is be lehet majd menni. A Paddockba érvényes jegyek május 4-én, 5-én és 6-án személyenként s naponta - a szombatra és vasárnapra is érvényes 3000 forintos jegy mellett - plusz 3000 forintba kerülnek majd, s egy napra fognak a szeparált területre való belépésre jogosítani. Noha csak felnőtt kísérettel, de a 14 éven aluli gyerekek számára, mind a nézõtérre, mind pedig a Paddock területére egész hétvégén ingyenes lesz a belépés.