Nagyot ugrik az üzemanyagár szerdán
Nagyobb mértékben drágul tovább a benzin és a gázolaj
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
A szokásoshoz képest lényegesen nagyobb mértékben emelkedik a benzin és a gázolaj ára a hét közepén.
Szerdától a benzin 9, a gázolaj pedig 8 forinttal kerül majd többe. Az egyes kutak között akár 30-40 forintos árkülönbözetet is tapasztalhatunk
Bruttó 9 forinttal növeli a benzin árát a MOL szerdán, a gázolajért 8 forinttal kell majd többet fizetni. Az emelés után a 95-ös benzin literenkénti átlagára 369 forint lesz, a gázolajé pedig 370 forint. Legutóbb múlt pénteken 2, illetve 4 forinttal emelkedtek az árak a benzin valamint a gázolaj esetében.
A benzin és a gázolaj átlagára tavaly szeptember és idén január között 100 forinttal csökkent, az elmúlt három hónapban viszont a 95-ösé mintegy 50, a gázolajé 30 forinttal emelkedett. A benzinár 2012. április elején volt a csúcson, amikor egy literért átlagban 451 forintba kértek. A gázolaj 2012. január közepén volt a legdrágább, átlagosan 449 forint. A kutakon továbbra is akár 30-40 forintos árkülönbséget is tapasztalhatunk.