OPEL ASTRA H

Elsősorban a karosszéria miatt választottuk az Astra GTC-t, teljesen kitűnik a többi közül, és szerencsére nem is gyakori autó, ritkán fordul elő, hogy egy másik GTC jön velem szembe az úton. Persze a fiatalos, sportos megjelenés esetenként a használhatóság rovására megy: tolatni a hátsó ablak rendkívül kis mérete miatt pl. csak tükörből lehet vele, viszont a tükrök igen jók, nagyok, így ez nem jelent gondot. A hátsó oldalsó ablakok is igen kicsire sikeredtek, így az utasok nem sok mintent láthatnak a tájból. A belső tér szintén fiatalos, sportos, pakolási lehetőség nem sok van, de az autót nem lomtárként kell használni, így ezzel szerintem nincs gond, aminek el kell benne férnie, az elfér. Sokaknak problémát jelent a műszerfalon elhelyezett "sok" gomb. Szerintem hamar meg lehet szokni, legfeljebb az első héten jelentett gondot, hogy melyik gomb mire is való, utána hamar hozzászokik az ember. Ami először furcsa volt, az az index-kar. Bevallom, ezzel tényleg gondom volt az elején, de most már nem szívesen állnék vissza a hagyományos "beakadós" indexhez, nagyon megszerettem, sokkal egyszerűbb a használata, mint a réginek. A csomagtartó mérete egy sportos autóhoz képest szerintem elég nagy, meg vagyunk vele elégedve: akinek nagy csomagtér kell, az ne vegyen sportos megjelenésű autót. A menetstabilitással, kezelhetőséggel, gyorsulással maximálisan meg vagyunk elégedve, nem beszélve a fogyasztásról. A sportülések igen kényelmesek, jó tartást biztosítanak. Összességében nagyon meg vagyunk elégedve a GTC-vel, nem bántuk meg, hogy ilyen gépkocsit vettünk.

Születési éve: 1980

Meghibásodás leírása: Rögtön vásárlás után derült ki, hogy a jobb oldali ablakmosó-fúvóka eldugult, tisztítani nem lehetett, cserére szorult. Egyszer pedig a jobb oldali ABS-jeladó romlott el, cserélni kellett (ez utóbbi kicsit borsasabb volt, mint a fúvókacsere).

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: futómű / fék Javítás összege: 70000 Ft.