TOYOTA MR 2

Futott kilométer: 155 000 km

Vegyes fogyasztás: 10 liter

Döntően hol autózik: lakott_terulet,autopalya,orszagut

Nem azért vettem, mert kabrió, hanem mert ez az egyetlen középmotoros hátsókerékhajtású tipus belátható költségekkel. De be kell lássam, hogy óriási élményt ad a nyitott tető. Volt mindenféle MR2-esem már. A legdurvább a 91-es turbo volt, de ennek a futóműve összehasonlíthatatlanul jobb. Szinte tökéletesen semleges, nem tolja az orrát, ha nagyon erőszakos az ember, inkább túlkormányzott. A határon is kifejezetten jóindulatú, precízen irányítható marad sodródás közben is. A váltó rövid, a motor pörgős, nem emisszióra hangolt, ezzel együtt egy kisnyomású turbó elférne rajta, a futómű képességeihez képest kifejezetten gyenge. Motul versenyolajat használok, 5000km-enként cserélem, most Yokohama A048-as pályagumik vannak rajta, és ki is használom. Nyilván ha gyári olaj lenne benne, amit időnként elfelejtek lecserélni, akkor hamar elpusztulna a motor, de így hibátlan. Egy-két burkolat zörög, csomagtartó nincs, menet közben zajos, de így is tökéletes. Ha úgy menne, mint az 1991-es turbo, akkor valószínűleg soha nem adnám el, alattam hullana szét. Így előbb-utóbb továbblépek, de a legközelebbi lépcső, amire már érdemes lenne lecserélni talán a Porsche Boxster, az meg már más kategória. Az autó óriási élményt ad,

Meghibásodások száma: 1 alkalom , ebből 1 lerobbanás

Meghibásodás leírása: Amikor megvettem, 1-2 dolog el volt hanyagolva rajta, de azóta soha semmi gond vele. 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: motor Nincs kiemelt meghibásodás.