OPEL VECTRA B

Imádtam az autót. Isuzu (japán) motoros diesel, 82le és még sem volt gyenge. Első autóm volt. Elsődleges szempont a megbízhatóság volt. Sajnos ilyen szempontból nem volt a legjobb, mert sokat javíthattam itthon, de amint elkészült megbízható autó lett belőle. Sok rejtett hibával vettem (talán ha szakértővel megyek nem fordult volna ez elő), kicsit befürödtem vele, de egy percig se bántam, hogy megvettem. Cserélni kellett benne a két hátsó kerékagyat (25e;SKF) fűtőradiátort (3e;utángyártott) a hűtő ventilátort (14e, bontottan) cseréltem benne vezérlést (vízpumpa, görgők, szíj (szerelési költséggel együtt 50e) mindenből csak a gyárit), vízcsöveket (párezer forint). Amint ezek megtörténtek egy hűséges autóm lett. Remek fogyasztással, nem ette az olajat, nem fogyott a víz, hengerfejproblémának nyoma se volt. Egy icipicit (nagyobb gázadás közben) kicsit több füst jött belőle a kelleténél, de ez előfordul. Mindent félretéve, drágán vettem állapotához képest, elég sokat költöttem rá (talán ha 400e környékén vettem volna megérte volna ). Szerettem, megvenném még egyszer, nagyon kényelmes, konfortos autó 5 főnek is. A gyári hifi lenyűgöző. Aki esetleg ilyen autó vásárlásán töri a fejét, nyugodt szívvel tudom ajánlani ezt a típus de azzal, legyenek tisztában hogy ez nem egy új autó! Legjobb esetben is 17 éves, valószínűleg kell rá költeni. Mindenféleképpen nézessék, meg valahol mielőtt megveszik, de ez nem csak erre hanem az összes idős autóra érvényes (főleg diesel). Az se mindegy hogy milyen a műszaki állapota. Ne csak a külsőségeket nézzék. Sajnos Opel betegség a rozsda.. Ez a legtöbb régebbi típuson elő jött és nem sokat lehetett tenni ellene. Én úgy védekeztem, hogy a hátsó kerékjárati ívekbe werling féle védődobokat raktam így a kijavítás után már soha az életbe nem jut be oda annyi szennyeződés, víz, hogy az kárt tegyen ismét az autóban. Zárásképpen: Egy szép, elegáns, sportos megjlenésű autó, szerintem sose megy ki a divatból, a faceliftes változat még szebb. Megbízható, kényelmes, praktikus, biztonságos és pénztárcabarát.

Születési éve: 1992

Meghibásodás leírása: Sajnos korából adódóan egy két vízcső sajnos megadta magát, elöregedtek a csövek és tél közepén itthon nem tudtam kicserélni ezért szervizbe vittem.Lerobbanás oka: motorLeírás: Az önindító megadta magát!

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: motor Nincs kiemelt meghibásodás.

Visszatérő hiba leírása: Mindig sikerült itthon megoldani a problémákat. Rossz alkatrész ki jó be :)