MITSUBISHI CARISMA

Tetszett: fék, úttartás, ülés Utáltam: Zay utcai szervíz

Születési éve: 1953

Meghibásodás leírása: Duna Autó teszt 20130821 A munkafelvevőjük kedvesen megkérdezte, miért hagytam ott Önöket. Leírom a tapasztalataimat: 2009-ben az olajat 10-12 mm-rel a maximális szint fölé töltötték, amit néhány nap múlva vettem észre. Azóta csak most, 2013-ban vittem a Zay utcába az autót, mert az ablakemelő gombokat máshol nem tudták javítani. Ekkor egyéb munkákat is kértem. Kértem a motortérből hallatszó fütyülés megszüntetését. Mondtam, hogy az ékszíjat meghúztam, szprével befújtam, de a klíma ékszíjhoz (igazából ez a generátor ékszíj) nem fértem hozzá, nem is tudtam befújni, ezért jöttem „szakszervízbe”. Javítás: ingyen meghúzták a nagy ékszíjat, amit én már rendbetettem. A generátor szíjjal semmit nem csináltak. Kértem, hogy a jobb ajtón lévő ablakemelő gombot, valamint a bal ajtón lévő bal ablak emelőgombját javítsák, vagy cseréljék. Javítás: a bal oldalit kicserélték, működik. A jobb oldali az átadáskor szétesett a munkafelvevő működtetése során. Összerakta, továbbra sem működik, de megjegyezte: „legalább úgy néz ki, mintha jó lenne”. Kértem, hogy a műszerfal világítást javítsák, vagy cseréljenek izzókat. Eredmény: mindenhol megfelelő Kértem, hogy a légbefúvó rácsokat javítsák, vagy cseréljék ki. Javítás: a munkafelvevő – legnagyobb meglepetésemre – behívott a műhelytérbe. A szerelő talált használt légbefúvó rácsokat, beszéljem meg vele, hogy megfelel-e nekem. Mondtam mindkettőjük jelenlétében, hogy megfelel, ha működik. Utána egy darabig figyeltem, hogyan szedi ki a rádiót egy célszerszámmal a szerelő, majd a munkafelvevő elhívott, hogy a munkalapot lezárva a számlát kifizethetem. Számlázás Meglepetésemre a számlán nem szerepelt sem az ékszíjjal, sem a légbefúvó rácsok cseréjével kapcsolatos munka. A munkafelvevő azt mondta, ez a cég ajándéka. Az autó átadása A munkafelvevő kivitte az autót a parkolóba, ahová engem is hívott. Megmutatta a légbefúvó rácsokat. Megmutatta az ablakemelőket. A jobb oldali szétesett a kezében, azóta sem működik ( ld. előbb). Elmondta, hogy az ékszíjat nagyon megfeszítették. (ld. előbb) Elmondta, hogy a lambda szondát ki kellene cserélni, kb. 40 ezer Ft-ért van jó minőségű utángyártott szondájuk. Elmondta, hogy az indítómotort ki kellene cserélni, mert bizonytalan az indítás. Megkérdezte, megbeszéltem-e a szerelővel a befúvó rácsok cseréjét. Mondtam, hogy előtte jelentettem ki, hogy megfelelő lesz a használt, ha működik, nem értem miért nem szerepel a számlán. Azt válaszolta, hogy ezt a szerelőnek kell fizetni. Megkérdeztem mennyit kell fizetni, azt mondta ötezer forintot. Odaadtam 1 db 2 ezrest, 2 db ezrest és 2 db ötszázast. Ekkor megkaptam a kilépő kártyát. Egyéb: Eredetileg ajánlatot kértem a honlapjukon keresztül, amit nem tudtak adni személyes vizsgálat nélkül. 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg

Visszatérő hiba leírása: Nem sikerült megjavítani a Zay utcai szervízben a jobb oldali ajtó ablakemelő gombot.