0 új cikk érkezett
0 új hozzászólás

Hamilton vagy Senna a jobb?

Hamilton megelőzte Sennát

2011. május 7., szombat 5:51 (tavaly)

Ez a cikk több, mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

A brit versenyző meglehetősen pesszimista hangulatban érkezett a Török Nagydíjra, nem titkolva, hogy Vettelt tartja esélyesebbnek, de azonnal fülig ért a szája, amikor megtudta, hogy jobban áll, mint Senna.

Sárga bukósisak a McLarenben, ez sokáig Senna védjegye volt

Sárga bukósisak a McLarenben, ez sokáig Senna védjegye volt

A Formula–1-ben épp ugyanúgy nincs semmi értelme a statisztikáknak, mint a legtöbb sportágban. A versenyzők nagy részének fogalma sincs, hogy éppen hány győzelemnél vagy nagydíjrészvételnél tart. A média azonban szeret ezeken a számokon csámcsogni és mindenféle következtetéseket levonni belőlük.

Lewis Hamiltont a Török Nagydíj előtti interjúk során szembesítette az egyik újságíró, hogy jelenleg 75 nagydíj részvételnél tart, amiből 15-öt nyert meg. Ayrton Senna pályafutása ezen szakaszában mindössze 13 győzelemnél tartott.

„Jézusom, ez nagyszerű!” – mondta Hamilton, aki addig meglehetősen pesszimista hangulatban volt, mert véleménye szerint Törökországban messze a Red Bull lesz a leggyorsabb.

„Ezt nem is tudtam. Mindig Senna volt a példaképem és kicsi gyerekkorom óta az ő rekordjait akartam megdönteni. Nem érdekel senki más eredménye, csak az övé.”

Ilyen kupából kellene még párat szereznie Hamiltonnak, ha Senna előtt akar maradni

Ilyen kupából kellene még párat szereznie Hamiltonnak, ha Senna előtt akar maradni

Persze a két versenyző összehasonlítása egy kicsit sántít, hiszen Hamilton pályafutása mindjárt egy versenyképes, világbajnoki címre esélyes csapatnál, a McLarennél indult 2007-ben, és már a hatodik futamát meg tudta nyerni.

Senna első évét viszont a nem túl erős Toleman-csapatban töltötte, majd három évig versenyzett a Lotus színeiben, ami futamgyőzelemre már jó volt, de világbajnoki címet még nem lehetett nyerni vele. Mindössze ötödik szezonjában szerződött a McLarenhez, ahol 1988-ban nyolc győzelmet aratva lett világbajnok. Tizenötödik futamgyőzelmét nyolcvankettedik nagydíján aratta, majd utána nyert még kettőt zsinórban.

Ez azt jelenti, hogy ha Hamilton továbbra is Senna előtt akar maradni, akkor az idei tizenharmadik futamig, azaz az Olasz Nagydíjig még három versenyt kell megnyernie.

Mihályi Csaba

Ez is érdekes lehet:

A Forma-1 Belvárosi Nagydíj programja

Május 1-jén Jenson Button egy F1-es McLarennel parádézik Budapest szívében, lesz kerékcsere-verseny, bukósisak-szimulátor is.

A cikk galériája


Tetszett a cikk?

Iratkozzon fel hírfigyelőnkre! 
(Mi ez?)Ne maradjon le a legfrissebb autós hírekről, bemutatókról, tesztekről, benzinár-változásokról! Írja ide e-mail címét, és a fontos hírekről értesítjük.

(E hírfigyelőről bármikor leiratkozhat a küldött levél alján lévő linkkel. Az adatvédelmi elveket maximálisan tiszteljük, a címet nem adjuk ki harmadik félnek.)
Jogi nyilatkozat* Hozzájárulok ahhoz, hogy a Használtautó Kft. részemre közvetlen megkeresés módszerével a saját, illetve harmadik személyek áruira és szolgáltatásaira vonatkozó reklámot közöljön (pl. promóciós célú elektronikus levelet, hírlevelet, vagy reklámot tartalmazó elektronikus levelet küldjön) és a fentiekben ebből a célból megadott adataimat kezelje és felhasználja.
A Használtautó Kft. a megadott személyes adatokat bizalmasan kezeli és harmadik fél számára nem adja át. A reklám közléséhez, illetve a személyes adatok kezeléséhez megadott hozzájárulás visszavonásig érvényes.
A hozzájárulás bármikor korlátozás és indokolás nélkül, ingyenesen visszavonható.
Feliratkozom

Új hozzászólás írása

Hozzászólás *
 (BBCode formázások engedélyezettek) A következő BBCode formázások engedélyezettek:
[url=http://www.pelda.hu] Link neve[/url]
[b]félkövér[/b]
[i]dőlt[/i]
[u]aláhúzott[/u]
egyéb más BBCode és HTML kód használata nem megengedett.

F
D
A
URL

dXNlcmRiX2lkPTQ0Jmd5YXJ0bWFueT1tZXJjZWRlcy1iZW56

Friss tesztek

Mini Cooper S Rauno Aaltonen Edition teszt

Mini Cooper S Rauno Aaltonen Edition teszt 

Rauno Aaltonen 1967-es monte-carlói győzelmének állít emléket a piros-fehérbe csomagolt különleges Cooper S. De vajon mit szól az automata váltóhoz a Raliprofesszor?


Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Még épp vezethető B kategóriás jogsival a Trafic, sofőrrel együtt kilencen utazhatnak benne, és még a csomagtérből is jut mindenkinek 172 liter. Ez lenne a tökéletes utazóautó?


Ford Ranger menetpróba

Ford Ranger menetpróba

Noha egy ideje már nálunk is kapható, most próbálhattuk ki először az új Rangert, és a Ford kőkeményen is kényelmes pickupja meglepően pozitív csalódást okozott.

Még több teszt

MERCEDES-BENZ tesztek

Mercedes-Benz C 220 CDI BlueEfficiency Automata teszt

Mercedes-Benz C 220 CDI BlueEfficiency Automata teszt 

Frissítésével biztonságosabb és gazdaságosabb lett a C-osztály. Kipróbáltuk a kínálat legtakarékosabbját.


Mercedes-Benz CLS 350 CDI Blue Efficiency teszt

Mercedes-Benz CLS 350 CDI Blue Efficiency teszt 

Első generációjával kategóriát alapított a CLS Merci, a tavaly év végén kigördített második pedig tökélyre fejlesztette a luxuskupé műfaját.


Mercedes-Benz R350 CDI 4MATIC teszt

Mercedes-Benz R350 CDI 4MATIC teszt 

Öt méter hosszú, üres tömege 2,25 tonna, 265 lóerős motor mozgatja, és szinte csak az különbözteti meg egy tanktól, hogy nincs lövegtorony a tetején.

Mercedes-Benz E 250 CDI teszt

Mercedes-Benz E 250 CDI teszt

A következő években a taxisok kedvence lehet a Mercedes-Benz E 250 CDI Elegance, mert kényelemben és fogyasztásban remekel a W212 E-osztály kisfiúja.

Mercedes-Benz E 220 CDI Avantgarde T-Modell

Mercedes-Benz E 220 CDI Avantgarde T-Modell

Az épp generációváltását élő E-osztályos Mercedes kombi kapcsán merült fel a kérdés: kell ennél több autó?

Még több MERCEDES-BENZ teszt

Címlapon


Friss cikkek

Több mint 4 éves útlezárás kapcsán faggattuk az illetékeseket

Több mint 4 éves útlezárás kapcsán faggattuk az illetékeseket

2 napja – Sztori

Budapesten még 2008 márciusában zárták le a Keleti pályaudvar Thököly út felőli részét. Átadása már 2 éve csúszik. Vajon mikor lesz kész?


Láthatatlan autók Magyarországon

Láthatatlan autók Magyarországon

2 napja – Sztori

Válság ide, kis piac oda, az új modellek előbb-utóbb nálunk is viszonylag szép számban fogynak és észrevehetőek az utakon. Vagy nem. Listán a láthatatlan autók.


Drift OB: nagypályások csatája következik

Drift OB: nagypályások csatája következik 

3 napja – Sztori

A 2012. évi Hell Energy Országos Drift Bajnokság második felvonása következik május 27-én. A helyszín nem más, mint a máriapócsi RabócsiRing.


Kapcsolódó tartalom


Cikk ajánló

Nem állnak a világbajnok útjába, ha menni akar

Nem állnak a világbajnok útjába, ha menni akar

Tavaly – Sztori

A Red Bull nem áll Sebastian Vettel útjába, ha a Formula–1 legfiatalabb világbajnoka a Ferrarinál szeretné folytatni.


A McLaren csapatvezetőjének távozását követelik

A McLaren csapatvezetőjének távozását követelik

10 hónapja – Sztori

A McLaren sorozatos hibája miatt akár már a következő futamra kirúghatják a csapatvezető Martin Whitmarshot. Legalábbis a média szerint.


Williams–Opel a DTM-ben

Williams–Opel a DTM-ben

2 éve – Sztori

A Williams Formula–1-es csapatának segítségét kérheti az Opel, hogy visszatérjen a Német Túraautó-bajnokságba.


Használtautó.hu

MERCEDES-BENZ A 160 Bl...

Ár: 5.490.000 Ft

Évjárat: 2011 / 9

Kivitel: ferdehátú

Üzemanyag: Benzin

MERCEDES-BENZ SL 500 R...

Ár: 45.990.000 Ft

Évjárat: 2012

Kivitel: cabrio

Üzemanyag: Benzin

MERCEDES-BENZ E 220 CD...

Ár: 3.990.000 Ft

Évjárat: 2006 / 6

Kivitel: sedan

Üzemanyag: Dízel

Még több autó