Dögös Suzuki Swift, csakis Indiának
Egyedi festéssel hódít Indiában a Swift Glory
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Különleges kiadású Swiftet mutatott be az indiai Maruti Suzuki. A speciális széria a Glory nevet kapta. De miért is?
Mutatós dizájnt kapott az indiai piacra készített Suzuki Swift, azonban a Glory név használata teljesen indokolatlan
A Suzuki Swift Glory csak az indiai piacra készül, de talán jobb is így. A Glory egy újabb példa arra, mikor egy gyár marketingesei túlzásokba esnek egy-egy modell nevének választásakor, hogy az vonzóbb legyen a közönség számára. Ugyanis semmi ünnepelni való nincs ebben a Swiftben, csupán átesett néhány optikai átalakításon. Ilyen például a többszínű fényezés, az oldalsó matricák és a versenycsíkok, ám ez sem teszi versenyautóvá az 1,2 literes (94 LE) benzines és 1,3 literes (75 LE) dízel erőforrásokkal felszerelt Swiftet. Az én európai szememnek például elég ormótlan könnyűfém felni nélkül, ha már a sportosabb vonal lenne a cél.
A fekete és a vörös dominál a beltérben is. Új szőnyegek vannak, légzsákok nincsenek
A beltérbe tekintve a fekete-vörös színkombináció dominál, és új szőnyegeket is kapott a Glory, de több hiányosságról számolhatunk be, mint újdonságról. A legdurvább talán a légzsákok hiánya, és még hátsó ablaktörlője sincs, de nem valószínű, hogy a súlycsökkentés miatt. Mivel az indai verzióbesorolás alsóbb felét képviselő VXi és VDi alapokra épült, Start-gombja, kormánygombjai sincsenek. Van azonban tolatókamera és - radar is, a hifi pedig Bluetooth-kapcsolatos.
kempelenkém, mivel ízlést max szótárból ismerhetsz, így elég hülyén adja ki magát a kimagyarázásod 😀 pont ezért sem tudsz különbséget tenni aftermarket cuccok között és csak a homasííta létezik számodra, ebben nőttél fel. szerintem ezt ne erőltesd 😉
Addig pedig annyit keresnek rajta, amennyit nem szégyellnek. Profit-extra profit és társai. Aztán vigyék csak.
Szerinted ez csak neked jutott eszedbe?
Persze, a mohóság szüli ezt is, de valahol előre menekülés. Ellopnák akkor is, ha közben nem keresnének Euro milliárdokat ezek az európai gyártók.
Sok igazság van abban, amit írsz, természetesen nem minden kijelentésed az.
Szerintem a kulturális különbségeket fölösleges idekeverni, azokat kezelhetjük adottságként. Egyik helyen finomabb dolgokat kedvelnek, máshol durvábbakat, ettől az egyik vagy a másik nem lesz jobb vagy rosszabb?
Az is csúsztatás, hogy ezek nációk felvásárolták Európát. Bizonyos cégeknek vannak tulajdonaik Európában, de ez nem össz-nemzeti produktum, ahogy az sem az, hogy a németek felvásárolták a kínai autógyártást, mert vannak ott üzemeik.
Tartsuk tiszteletben egymás kultúráját és ne engedjük a ránk törőknek, hogy kárt tegyenek a mienkben. Attól ez az autó még nem lesz persze szebb. 😀
Ja, ott csóróéknál a Tata és Suzuki a menő. Tudod szegény proliknak csak arra fussa…
Indiában is csak azt tudják tuningolni, amit ismernek és szeretnek. Ezért nem lesz soha Chandragupta-Works tuningos VW Polo:)
“A Suzuki Swift Glory csak az indiai piacra készül, de talán jobb is így.”
Maximálisan egyetértek a megállapítással, szutyok szutyuki. 😀
Ez tényleg randa. Pont, mint az utángyártott ledes lámpáid.
Mondjuk az ízlésedért muteréknál reklamálj, ne nálam.
pfej…na ez homasita tunnnying 😀 matricák meg apró dísztárcsák, kempelen dinnasztíának való 😀 összevissza izléstelen festés….a toldatok meg vérgagyik.
Te jó ég! Mintha a kiegészítők egy hipermarket autós osztályának polcairól kerültek volna bele a kocsiba. Indiában kissé ízlésficama van a marketingeseknek az már egyszer biztos igaz. Ahogy túrtam a webet még több kép után, kiderült hogy a mostani Swift verzióból is van már szedán kivitel (Dzire néven mint az előzőnek). Na hát az se egy szépségdíjas. Ha már mindenképpen villogni akartak Indiában akkor ezt a piros színt lecserélhették volna pl. antracit és/vagy fehér színre, az sokkal homogénebb, a matricákat pedig elhagyni a motorháztetőről és a csomagtérajtóról. És könyörgöm: legalább könnyűfémfelni, mert ha jól látom ez bizony kőkemény dísztárcsa. 🙂