Meglepetés: Mercedes-győzelem a DTM második futamán

A Mercedes-Benz nyert a DTM oscherslebeni versenyhétvégéjén

Christian Vietoris egy esős, váratlan helycseréket hozó futamon szerezte meg első DTM-győzelmét. Ezzel a Mercedes is javított.

Mindenkit meglepett, hogy az első futamon gyengélkedő Mercedes-Benz győzni tudott a DTM idei második versenyén. Persze nem erőből, hanem ésszel, boksztaktikával (és szerencsével), a 25 éves pilóta így elsősorban csapatának köszönte meg, hogy felállhatott a dobogó legfelső fokára. Vietoris 34. futama volt ez, amit ráadásul hazai pályán, 65 ezer néző előtt nyerhetett meg, 15 helyet javítva a startpozícióján. Tavaly az összesítésben alig pár ponttal maradt le a harmadik helyről, idén talán közelebb kerülhet a bajnoki címhez.

A DTM-szezon második futama alapján csak jót remélhetünk a két hét múlva következő hungaroringi viadalra. Először is a szombati időmérőn hiába volt Miguel Molina a leggyorsabb, pole-ját elvették az Audi szabálytannak ítélt hátsó szárnya miatt. Az első rajtkocka így a hockenheimi győztes Marco Wittmann (BMW) ölébe hullott. A vasárnapi futam aztán változatos időjárási körülmények között zajlott: szemerkélt, majd rázendített az eső. Vietoris (és Juncadella) Mercedesén már a felvezető körben nedves pályásra cserélték a slick gumikat. A címvédő Rockenfeller (Audi) és Paffett (Mercedes) is hamar ezt az utat választotta. Kicsúszások, ütközések okán a biztonsági autó háromszor is be kellett jöjjön, így nem futották le a tervezett 51 kört, hanem a maximális versenyidő, 75 perc után leintették a 44. körében járó versenyt. Az élbolyban autózók (az audis Green, Scheider és Tambay, a BMW-s Da Costa) kötelezően ki kellett, hogy álljanak, míg Vietorisék hátulról előre keveredtek. Green és Wittmann is bakizott, Di Resta (Mercedes) meg úgy lett negyedik, hogy a verseny első harmadában a sóderágyat is megjárta.

4. Robert Wickens, HWA Mercedes 9. kör

Az egyéni pontverseny állása (élcsoport)