0 új cikk érkezett
0 új hozzászólás

Bikázás helyett: berántó-kötél Ladához 

Új megoldás a lemerült akkura

2011. október 20., csütörtök 14:51 (7 hónapja)

Ez a cikk több, mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Hideg hőmérsékletben gyakorta előfordulhat, hogy nem indul az autó, mert az akkumulátor már nem ad elég áramot az indításhoz. E probléma megoldására egyedi megoldást fejlesztettek ki az oroszok.

Lemerült az akkumulátor? Emelővel és vontatókötéllel is beindítható az autó

Lemerült az akkumulátor? Emelővel és vontatókötéllel is beindítható az autó

Mit csinál az egyszeri autós, ha lemerült az akkumulátora? Segítséget kér! Jó esetben van keze ügyében egy bikakábel, valamint egy segítőkész autós, azaz bikázással indíttatja be autóját. Ha nincs autó, amiből áramot lehetne nyerni, csapatot szervez és autóját betolatja (a guruló autónál kettes fokozatban érdemes rövid időre a kuplungot felengedni, hogy a gördülő kerekek rántsák be a motort).

A lehetőségek tárháza azonban itt, mint az az alábbi videón is látható, még nem ér véget. Ahogyan legutóbb a kötélcsévélésre alakított ötös BMW-t, vélhetően e megoldást is orosz srácoktól sikerült ellesnie a youtube egy-egy anonim filmesének.

Leginkább akkor jöhet jól a forradalmi megoldás, ha valaki teljesen egyedül szembesül a lemerült akkumulátorral vagy a hibás önindítóval, ellenben van egy erős kötele. A megoldás egyszerű, fel kell emelni az autó hajtott kerekeit, a kötelet a kerékre rögzíteni, a váltót kettesbe tenni és a kötéllel berántani a motort. A videó szerint az orosz fiataloknak sikerült, bár be kell valljuk, valós magyarázat nemigen található, hogy vajon miért e módszert választották az autó beindítására, amikor jól láthatóan lett volna ember és hely a Samara betolásához, sőt még autók is láthatók a közelben, akik a bikázásban segédkezhettek volna. Az egyedi megoldások persze mindig sokkal érdekesebbek, mint a már régóta ismertek...

Katona Mátyás

Ez is érdekes lehet:

Újabb diszkontmárkát vesz szárnyai alá a Renault

A Renault-Nissan Alliance növeli részesedését az AvtoVAZ cégben, jöhet a Lada másodvirágzása.


Tetszett a cikk?

Iratkozzon fel hírfigyelőnkre! 
(Mi ez?)Ne maradjon le a legfrissebb autós hírekről, bemutatókról, tesztekről, benzinár-változásokról! Írja ide e-mail címét, és a fontos hírekről értesítjük.

(E hírfigyelőről bármikor leiratkozhat a küldött levél alján lévő linkkel. Az adatvédelmi elveket maximálisan tiszteljük, a címet nem adjuk ki harmadik félnek.)
Jogi nyilatkozat* Hozzájárulok ahhoz, hogy a Használtautó Kft. részemre közvetlen megkeresés módszerével a saját, illetve harmadik személyek áruira és szolgáltatásaira vonatkozó reklámot közöljön (pl. promóciós célú elektronikus levelet, hírlevelet, vagy reklámot tartalmazó elektronikus levelet küldjön) és a fentiekben ebből a célból megadott adataimat kezelje és felhasználja.
A Használtautó Kft. a megadott személyes adatokat bizalmasan kezeli és harmadik fél számára nem adja át. A reklám közléséhez, illetve a személyes adatok kezeléséhez megadott hozzájárulás visszavonásig érvényes.
A hozzájárulás bármikor korlátozás és indokolás nélkül, ingyenesen visszavonható.
Feliratkozom

Új hozzászólás írása

Hozzászólás *
 (BBCode formázások engedélyezettek) A következő BBCode formázások engedélyezettek:
[url=http://www.pelda.hu] Link neve[/url]
[b]félkövér[/b]
[i]dőlt[/i]
[u]aláhúzott[/u]
egyéb más BBCode és HTML kód használata nem megengedett.

F
D
A
URL

Hozzászólások (1 db)

Török Tamás írta: 7 hónapja

Ez abban az esetben jó megoldás lehet,ha az ember egyedül kell,hogy megoldja és nem bírja egyedül betolni.Viszont elég körülményes megoldás,ráadásul szétveri a kötél a sárvédőt is.

A válaszoláshoz belépés szükséges
dXNlcmRiX2lkPTQ0Jmd5YXJ0bWFueT1sYWRh

Friss tesztek

Mini Cooper S Rauno Aaltonen Edition teszt

Mini Cooper S Rauno Aaltonen Edition teszt 

Rauno Aaltonen 1967-es monte-carlói győzelmének állít emléket a piros-fehérbe csomagolt különleges Cooper S. De vajon mit szól az automata váltóhoz a Raliprofesszor?


Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Még épp vezethető B kategóriás jogsival a Trafic, sofőrrel együtt kilencen utazhatnak benne, és még a csomagtérből is jut mindenkinek 172 liter. Ez lenne a tökéletes utazóautó?


Ford Ranger menetpróba

Ford Ranger menetpróba

Noha egy ideje már nálunk is kapható, most próbálhattuk ki először az új Rangert, és a Ford kőkeményen is kényelmes pickupja meglepően pozitív csalódást okozott.

Még több teszt

Címlapon


Friss cikkek

Több mint 4 éves útlezárás kapcsán faggattuk az illetékeseket

Több mint 4 éves útlezárás kapcsán faggattuk az illetékeseket

2 napja – Sztori

Budapesten még 2008 márciusában zárták le a Keleti pályaudvar Thököly út felőli részét. Átadása már 2 éve csúszik. Vajon mikor lesz kész?


Láthatatlan autók Magyarországon

Láthatatlan autók Magyarországon

2 napja – Sztori

Válság ide, kis piac oda, az új modellek előbb-utóbb nálunk is viszonylag szép számban fogynak és észrevehetőek az utakon. Vagy nem. Listán a láthatatlan autók.


Drift OB: nagypályások csatája következik

Drift OB: nagypályások csatája következik 

3 napja – Sztori

A 2012. évi Hell Energy Országos Drift Bajnokság második felvonása következik május 27-én. A helyszín nem más, mint a máriapócsi RabócsiRing.


Kapcsolódó tartalom


Használtautó.hu

LADA NIVA 2121

Ár: 399.000 Ft

Évjárat: 1987 / 10

Kivitel: terepjáró

Üzemanyag: Benzin

LADA 2105 VONÓ HOROG.F...

Ár: 150.000 Ft

Évjárat: 1990 / 9

Kivitel: sedan

LADA NIVA 2121

Ár: 220.000 Ft

Évjárat: 1990 / 1

Kivitel: terepjáró

Üzemanyag: Benzin

Még több autó