Enyhül az idő, még veszélyesebb lesz a közlekedés
A kevésbé fagyos idő dacára is csúszósabbak lesznek az utak
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Még a legjobb téli gumival is több mint duplájára nő a fékút havas, illetve jeges úton. Márpedig az elkövetkezendő napokban ilyenekre számíthatunk.
A csillogó úttest sokkalta több meglepetést rejthet, mint a kemény fagy és a száraz idő. Az elkövetkezendő napokban is fagypont körüli hőmérsékletre számíthatunk, de már csapadékkal
Hiába emelkedik a hőmérséklet, az elkövetkezendő napokban az utakat azonnal korcsolyapályává változtató ónos esőre is számíthatunk, majd visszatér a kemény hideg (Forrás: idokep.hu)
Havas, illetve jeges úton még jó téli gumival is több mint kétszeres, rosszabbal könnyedén háromszoros fékútra kell számítanunk
Mit tegyünk, ha féletlenül autóznunk kell? Legyünk tisztában autónk - leginkább gumiabroncsa és az aktuális útkörülmények által meghatározott - tapadási jellemzőivel. Nyárival, sokat látott (kiszolgált) télivel vagy akár négyévszakossal erős bátorság ilyenkor útnak indulni. Minden esetben ajánlott a tapadás (a közlekedést nem zavaró) próbafékezésekkel tapasztalása, de mindenképp extra adag óvatosság javallott!














Ha csak lehet,ilyenkor kerülni kell a fékezést,motorféket kell használni és nagyon simán bánni a gázzal,kuplunggal.Indulás előtt ha lehetőség van rá,akkor tényleg jó kipróbálni a tapadást azzal hogy fékezünk egyszer,kétszer.Egy plusz tipp,ha jeges az út akkor induláskor ki lehet pörgetni a kerekeket,azért mert így kissé felmelegszenek és ezáltal jobb a tapadás.Na persze csak akkor ha nem zavarunk vele senkit és ne úgy hogy nekimenjünk valaminek.