Eső után tűz: bizarr baleset a NASCAR-on

Montoya lángba borította Daytonát

A NASCAR-szezonnyitó Daytona 500 autóverseny nem mindennapi kalamajkákat hozott, többek között egy volt F1-pilóta jóvoltából.

A kiadós esőzés eltolta a Daytona 500 startját, így az Egyesült Államokban (is) milliók által várt királykategóriás Sprint-kupára, a NASCAR-szezonnyitóra csak - helyi idő szerint - hétfőn este került sor. Ilyen csúszás sem volt még a verseny több mint félszázados históriája során, de később, már a meccs vége felé ennél sokkal inkább bizarr baleset borzolta a kedélyeket. Történt, hogy 42 körrel a befejezés előtt a volt F1-pilóta, CART-bajnok és Indy500-győztes, kolumbiai Juan Pablo Montoya - vélhetően műszaki hiba miatt - elvesztette uralmát a 42-es rajtszámú Chevyje felett, s egy repülőgép-hajtóművel szerelt, több száz liter kerozint szállító pályaszárító gépbe rohant. Az ütközés nyomán mindkét kocsi a lángok martaléka lett. Montoya bokaficammal megúszta, a pályamunkást kórházba szállították kivizsgálásra, de neki sem esett nagyobb baja. A versenyt Matt Kenseth nyerte Forddal.