Igézően gyönyörű az első 3D nyomtatott felni
Titánszemcsék összeolvasztásával készült ez a csodás felni
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Hasonló megoldással még talán senki nem próbálkozott, ám szinte biztos, hogy ezek után több ilyet fogunk látni. A HRE nyomtatott titán felnijére szavakat alig találunk.
Csodásan mutat egy McLaren P1, de most a felniket kell figyelni, ezek a világ első nyomtatott titán felnijei
A felnikészÃtés művészetét sokan vitték már a csúcsra, köztük a HRE az egyik legnépszerűbb, akik most egészen új szintre léptek. 3D nyomtatással kÃsérleteztek az elmúlt idÅ‘szakban, aminek megszületett az elsÅ‘ valódi eredménye; egy szett olyan felni, amitÅ‘l eláll a szavunk. Kusza, látszólag rettenetesen bonyolult küllÅ‘rendszert alkottak meg, melyek egymásba fonódnak, ilyet az eddigi megoldásokkal lehetetlen lett volna megalkotni. Az már a felületén is látszik, hogy van valami trükk, az érdes, eldolgozatlan felületekrÅ‘l a tapasztalt szemeknek egybÅ‘l leesik, hogy nyomtatással készült, viszont ami laza szerkezetnek tűnik elsÅ‘re, az a csiszolt részeken látszik, hogy tökéletesen tömör.
Különálló blokkokban nyomtatják a küllőket, melyek vonalvezetését még követni is nehéz, ilyet csak nyomtatni lehet
RendkÃvül könnyű a végeredmény, ráadásul a külsÅ‘ felnitest is karbonszálas műanyagból készült
Titán porszemcsék lézeres összeolvasztásával készült, a küllÅ‘egységek önálló elemek, ezeket utólag szerelik rá egy stÃlusosan karbonszálas műanyagból készült felnitestre. A küllÅ‘k legyártása költséges ugyan, de tekintve, hogy egy hűtÅ‘szekrénynél alig nagyobb gépre van szükség és tulajdonképpen hulladék nélküli gyártásról van szó, egészen kifizetÅ‘dÅ‘ üzletnek tűnik. A durva felületű felni fényezése szinte lehetetlen, ugyanakkor nincs is rá szükség, mivel a titán nem korrodál. A végeredmény egy rendkÃvül könnyű felni, mely a McLaren P1-hez hasonló sportautókoz tökéletesen jól passzol, az indusztriális felnik pedig furcsa módon csodás kontrasztot képeznek a mesterien megformált karosszériával. A technológia nem kis elÅ‘nye továbbá, hogy a számÃtógépen módosÃtott tervekhez nincs szükség új szerszámok kialakÃtására, vagy további gépek átprogramozására, mesterdarabok készÃtésére, csupán pár kattintás, és lényegében azt alkotnak, amit csak akarnak.
Nem kell fényezni, mert nem korrodál, hulladék nélkül előállÃtható és egyszerűen módosÃtható a terv