Itt a piros Mini, hol a piros Mini?

Megmutatta igazi arcát a MINI Countryman WRC

A Historic Monte-Carlo Rali céljában levetette álarcát a MINI Countryman WRC. Pirosban ütősebben néz ki.

A Monte-Carlo Rali utáni héten rendezik minden évben a Historic Monte-Carlo Ralit, amely a verseny sok évvel ezelőtti formáját követi és kizárólag olyan autóval lehet rajthoz állni rajta, amely valaha indult a Montén.
Az idén egy hatvanas évekbeli Minivel (akkor még kisbetűvel írták), a korábbi győztes Rauno Aaltonen is benevezett a versenyre, amelynek a céljában a múlt és a jelen találkozott. Itt mutatták be először a MINI Countryman WRC-t piros fényezéssel. Korábban csak sárga-fekete álcaszínben lehetett lencsevégre kapni, amely egy kicsit eltakarta az autó igazi formáját. Most azonban ott feszített az előd mellett a klasszikus piros színben, fehér tetővel.

Érdekes volt egymás mellett látni az 1960-as évjáratú és a 2011-es autót. Utóbbi majdnem kétszer akkora, mint elődje. Aaltonen mellett a Mini másik Monte győztese, Paddy Hopkirk is ellátogatott a versenyre, hogy közös fotón szerepeljen az idei WRC két versenyzőjével, Kris Meeke-kel és Dani Sordóval.
„Nagyon érdekes volt itt lenni” – mondta Hoppkirk. „Jó volt látni, hogy Rauno (Aaltonen) még mindig ilyen jól néz ki. Amikor mi annak idején megnyertük a Montét, az nem csak sporthír volt, hanem minden újság címlapján mi voltunk. Még a Beatlestől és a miniszterelnöktől is kaptam táviratot, amikor pedig hazaértem, Belfast polgármestere átadta nekem a város kulcsát. Kris (Meeke) vitt egy kört a MINI WRC-vel a Prodrive tesztpályáján. Fantasztikus volt” – lelkendezett a Nagy-Britanniában még ma is ikonként tisztelt Hopkirk.
Bár a MINI-t most már láthattuk teljes piros pompájában, a WRC végleges aerodinamikai csomagját, az első lökhárítót és a hátsó szárnyat csak később mutatják be. Az autó első versenye a Szardínia Rali lesz május 6-8-án, de a hivatalos bemutatót, április 13-án tartják, ott leplezik le az autó végleges dizájnját.