Még ráció is van benne – meg még 3G modem, wifi és Bluetooth

Termékteszt: Navitel T700 3G navigáció

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Az okostelefonok korában nagyon úgy tűnik, hogy a hagyományos navigációs eszközöknek befellegzett. A Navitel T700 viszont tudja mindazt, amit egy okostelefon. Próbára tettük.


Míg 10 évvel ezelőtt nagyon menőnek számított a navigációs készülékek használata, mára gyakorlatilag kikoptak, funkciójukat ugyanis gond nélkül betöltik az okostelefonok. Igen ám, de próbált már valaki navigálásra használt készülékről hívást indítani, azon hívást fogadni, miközben ráadásul a vezetésre kellene koncentrálni? Nem egyszerű. Jobb, ha telefonunkat nem foglaljuk le a navigálással, mert úgyis fel fognak hívni minket menet közben. Ha viszont dedikált készüléket kívánunk navigálásra használni, akkor igenis szükséges, hogy az internethez jusson. A Navitel T700 3G -ahogyan az nevében is benne van - internet-kompatibilis.
Hirdetés

A netet kaphatja saját SIM kártyával (kettő is helyezhető bele, 3G kapcsolattal) és wifin keresztül, akár telefonunkról megosztva is. De otthon, irodában, étteremben is felcsattanhatunk a hálózatra, hogy a részletes útinformációkat beszerezzük. Vannak persze dugóinformációk is az előre telepített - örökös ingyenes frissítéssel adott - Navitel szoftverhez, sőt, akár olyat is tud, hogy egy bevásárlóközpont térképet is mutassa nekünk. Ugyanakkor futottunk bele olyanba, hogy egy házszámot rossz sarokra tett, így abban a kereszteződésben, ahol már le kellett volna kanyarodnunk még tovább vitt a Navitel térképszoftvere. Ami menüjével és hangjával is tud magyarul (utóbbit mondjuk le kell tölteni hozzá). A hang ráadásul csakis férfi és borzalmasan magyartalanul beszélő lehet, jobban járunk, ha angolul kérjük az útba igazítást.
Beállíthatjuk az otthoni, irodai címünket, amik egy-egy gombnyomásra elérhetőek, készíthetünk címlistát, kérhetünk figyelmeztetést gyorshajtásra, illetve a traffipaxokhoz, sőt, még azt is beállíthatjuk, hogy utóbbiakra mindenképp, vagy csak bizonyos szintű gyorshajtás esetén figyelmeztessen. Viszont az a szomorú igazság, hogy bár a Navitel navigációja nem rossz, menetidő kalkulációjával, dugókerülésével nem olyan ügyes, mint az ingyenesen használható Waze. A személyre szabhatóság amúgy elsőrangú, s a hivatásos sofőröknek nagyon sokat ér, hogy beállítható, milyen járműre optimalizálja az útvonalat (személyautó, busz, taxi, kamion, stb). Ha viszont hagyományos személyautósok vagyunk, nem nagyon kapunk többet, mint egy netes navigációtól. Viszont mivel ezen a tableten egy Android (6.0) fut gyárilag, gond nélkül letölthetjük rá a Waze-t vagy a Google Navigációt, utána pedig akár saját SIM-mel, akár a telefonunkról wifin kapott internettel kiválóan célba fog vinni minket. Főként úgy, hogy maga a GPS-kapcsolat jóval stabilabb, mint a telefonoktól megszokott, szűk utcákon, de még akár épületekben is elég masszívan veszi a jeleket.
Maga a hardware ugyanis nagyon nem rossz, négymagos, 1.3 GHz-s (MTK8321 Cortex-A7) processzor dolgozik benne, 16 GB a beépített memóriája, de micro SD kártyát is fogad, 32 GB-ig. 7 colos IPS kijelzője viszonylag tükröződésmentes, 2800 mAh-s akkumulátorával meglepően sokáig, 2-3 óráig bírja navigálással is. A sima tabletekhez mérten talán nem is a Navitel szoftvere a legfőbb ütőkártya, hanem az, hogy korrekt autós tartót és töltő is kapunk hozzá. Közben pedig nem csupán egy navigálásra is alkalmas, a dugófigyelést internetes kapcsolattal megoldó készüléket kapunk, hanem egy sima böngészésre, e-mailezésre is alkalmas Android eszközt. Az képernyő 1024x600 pixeles felbontása a néhány évvel ezelőtti netbookokat idézi, Bluetooth-kapcsolattal még billentyűzetet is köthetünk a "géphez", zenét jack-csatlakozós és persze Bluetooth-os hangszóróra/fülhallgatóra is küldhetünk róla. Ha ezeket mind kihasználjuk, nem is rossz a 37 ezer forintról startoló ára. Jópofa kütyü, ami mindazoknak hasznos, akik ma már okostelefonról navigálnának, de azt hagyományos telefonként is használják, a kettő egyszerre ugyanis nemigen megy.
Műszaki adatok
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Hozzászólások

  • 2017.12.21. at 07:50
    Permalink

    Androidos telómon simán navigálok a Waze-zel, hivás fogadásakor a Waze visszajön az előtérbe, és csak az állapotsor zöld szine mutatja, hogy folyamatban van egy hivás. Ha lehúzom az állapotsort, visszaválthatok a beszélgetésre. Mindezt persze BT fülessel, és nem kézben tartott mobillal. Csak a Waze-t kell hozzá helyesen beállitani, ami kb. fél perc.

Vélemény, hozzászólás?