0 új cikk érkezett
0 új hozzászólás

NNG: új alapokon az autós és mobil navigáció románca

NNG fejlesztések: ami a szemnek még láthatatlan

2012. január 23., hétfő 8:15 (4 hónapja)

Ez a cikk több, mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

A iGO platformon most végrehajtott nagyívű fejlesztésnek köszönhetően számtalan új funkcióval, alkalmazással gazdagodik majd a navigációs rendszer.

A navigációs készülékek típusának változásai eszközökre és a használat gyakoriságára lebontva. Ma már legnagyobb számban mobilról navigálnak a felhasználók, hiszen azon már az autóhoz sétálva is megadható az úticél. Akinek van az autójában beépített navi, az akkor is szívesen beállítja, ha valójában nincs is szüksége a segítségre − tehát ezen készülékeket gyakrabban használják

A navigációs készülékek típusának változásai eszközökre és a használat gyakoriságára lebontva. Ma már legnagyobb számban mobilról navigálnak a felhasználók, hiszen azon már az autóhoz sétálva is megadható az úticél. Akinek van az autójában beépített navi, az akkor is szívesen beállítja, ha valójában nincs is szüksége a segítségre − tehát ezen készülékeket gyakrabban használják

Az NNG szakemberei a navigációs piac vizsgálatánál megfigyelték, hogy egyre csökken a kézi navigációs készülékek száma, viszont egyre nagyobb teret nyernek a gyárilag beépített, valamint az okostelefonokon használható navigációs megoldások. A felmérések során arra is fény derült, hogy a gyárilag beépített autós eszközöket használják leggyakrabban, így a fejlesztő cég számára ezen két terület, az OEM és az okostelefonos alkalmazások a legfontosabbak.

Egy lehetséges út: a gyárilag beépített hardverkeret agya és parancsolója az okostelefon − ez a rendszer egyelőre csak iPhone4-re készült el

Egy lehetséges út: a gyárilag beépített hardverkeret agya és parancsolója az okostelefon − ez a rendszer egyelőre csak iPhone4-re készült el

A kor kihívásaihoz alkalmazkodva az NNG Kft. ezért olyan új mobil platformot fejlesztett ki, amely biztosítja a helyfüggő szolgáltatások használatát autós környezetben is. A Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel és az U1 Research Nonprofit Kft.-vel együttműködve olyan navigációs platformot hoztak létre, mellyel lehetőséget biztosítanak partnereiknek, hogy az iGO eszközkészletének és felületének használatával fejlesszenek új alkalmazásokat. A projekt csaknem 750 milliós költségét közel 300 millió forinttal támogatta az Európai Unió és a magyar állam közös pályázata, a fejlesztők összesen 882 munkahónapot töltöttek a keretrendszer kialakításával.

Új funkciók a lenti menüsorban: tábla- és hangfelismerés

Új funkciók a lenti menüsorban: tábla- és hangfelismerés

Az új, Android alapú platformmal a szoftverfejlesztők közvetlenül a navigációs motorba integrálhatják alkalmazásaikat, és ezáltal mobiltelefonunkat olyan dolgokra tehetik képessé, amikről eddig nem is álmodhattunk: vezérelhetjük például a klímát, a riasztót, nyomon követhetjük az autó mozgását. Akár élőszavas irányításra is lehetőséget nyújt, de ha kell, a beérkezett SMS-ből vagy e-mailből is kiolvassa a címet, s automatikusan megtervezi az útvonalat. Az ezeken kívül felmerülő lehetőségeknek csak a fejlesztők fantáziája szab határt.

Az intelligens rendszer balesetre gyanakszik, ha az autó indokolatlanul megáll, amennyiben a sofőr nem Az intelligens rendszer balesetre gyanakszik, ha az autó indokolatlanul megáll, amennyiben a sofőr nem

Az intelligens rendszer balesetre gyanakszik, ha az autó indokolatlanul megáll, amennyiben a sofőr nem "nyugtáz", megy a riasztás a mentőknek. Hangfelismerés a jövőben nem csak a címmegadáshoz élhet, hanem akár a "Menj haza!", "Keress parkolóhelyet, benzinkutat!" vagy akár a "Hallgass!" vezényszavak is élhetnek

Példákat is bemutattak: egyik a táblafelismerő funkciók bővített, okosított változata, mely nemcsak észleli, és megjeleníti a jelzést, hanem az újonnan észlelt táblákat is elmenti az adatbázisban, s elérhetővé teszi a többi iGO használó számára. Vagy például észleli a jármű váratlan megállását, s rákérdez a vezetőtől, hogy minden rendben van-e? Ha nem kap visszajelzést, pár másodpercen belül, az autó koordinátáinak megadásával riasztja a mentőket, hogy baleset történt.

Az egymással kommunikáló autók

Az egymással kommunikáló autók "leadják a drótot" egymásnak

A rendszerek fejlődésével és integrációjával hamarosan eljuthatunk a menet közben egymással kommunikáló berendezésekig, melyek majd szólnak, ha a kijelölt útvonalon baleset történt, vagy mondjuk az időjárási körülmények okoznak problémát.

Így néz ki egy iGo-ba integrált klímavezérlő modul. Értelmét veszítheti a középkonzol számos gombja, ha mindent az okostelefonunkról vezérelhetünk majd. Furcsa, de mindez praktikus lehet, például carsharing rendszerű bérautóknál nem kell majd folyton gombokat keresni

Így néz ki egy iGo-ba integrált klímavezérlő modul. Értelmét veszítheti a középkonzol számos gombja, ha mindent az okostelefonunkról vezérelhetünk majd. Furcsa, de mindez praktikus lehet, például carsharing rendszerű bérautóknál nem kell majd folyton gombokat keresni

Bár a fent említett funkciókra hallhattunk már példákat navigációs rendszerek kapcsán, a most kidolgozott platform új távlatokat nyit telefonjaink előtt: a gyári beépítésű rendszerekkel együttműködve valódi irányítóközponttá változtatják azokat, és nem kell majd külön készüléken pötyögni, ha navigálni akarunk, ha felcsavarnánk a fűtést, vagy épp másik rádióadót szeretnénk hallgatni.

Az NNG fő működési területei

Az NNG fő működési területei

A budapesti székhelyű NNG Kft. a méltán népszerű iGO My Way navigációs szoftvermotor kifejlesztője és számtalan digitális térkép megalkotója. Technológiája világszerte több mint 15 millió navigációs eszközön működik.

A cég először a 2006-os CeBIT-en mutatta be nemzetközi navigációs termékeit, s azóta több mint 150 hardvergyártó céggel alakított ki kapcsolatot, aminek eredményeképp mára már több mint 110 országban, 45 nyelven érhetők el szolgáltatásaik.

A hírt szerkesztette: Gruber Gergely

Ez is érdekes lehet:

Május 24-28. között Mini Világtalálkozó Balatonfüreden

Május 24-28. között akár kétezer Mini is felbukkanhat a Balaton partján, egy finn ralilegenda is tiszteletét teszi az első kelet-európai világtalálkozón.

A cikk galériája


Tetszett a cikk?

Iratkozzon fel hírfigyelőnkre! 
(Mi ez?)Ne maradjon le a legfrissebb autós hírekről, bemutatókról, tesztekről, benzinár-változásokról! Írja ide e-mail címét, és a fontos hírekről értesítjük.

(E hírfigyelőről bármikor leiratkozhat a küldött levél alján lévő linkkel. Az adatvédelmi elveket maximálisan tiszteljük, a címet nem adjuk ki harmadik félnek.)
Jogi nyilatkozat* Hozzájárulok ahhoz, hogy a Használtautó Kft. részemre közvetlen megkeresés módszerével a saját, illetve harmadik személyek áruira és szolgáltatásaira vonatkozó reklámot közöljön (pl. promóciós célú elektronikus levelet, hírlevelet, vagy reklámot tartalmazó elektronikus levelet küldjön) és a fentiekben ebből a célból megadott adataimat kezelje és felhasználja.
A Használtautó Kft. a megadott személyes adatokat bizalmasan kezeli és harmadik fél számára nem adja át. A reklám közléséhez, illetve a személyes adatok kezeléséhez megadott hozzájárulás visszavonásig érvényes.
A hozzájárulás bármikor korlátozás és indokolás nélkül, ingyenesen visszavonható.
Feliratkozom

Új hozzászólás írása

Hozzászólás *
 (BBCode formázások engedélyezettek) A következő BBCode formázások engedélyezettek:
[url=http://www.pelda.hu] Link neve[/url]
[b]félkövér[/b]
[i]dőlt[/i]
[u]aláhúzott[/u]
egyéb más BBCode és HTML kód használata nem megengedett.

F
D
A
URL

Hozzászólások (2 db)

műhelyes írta: 4 hónapja

Érdekes a téma, de nekem buta telefont készítsenek, ami nem fagy le, nem tud semmit, csak telefonálni, de azt nagyon.
Egyelőre azt látom, hogy minél több dolog van benne, annál több vele a probléma.
Nekem is van a telefonomon gps, de nem használom, hanem külön viszem azt a zsebemben ha olyan helyre megyek.
Nekem túlzásnak tűnik már ez az egész, inkább arra gondolok, hogy megint egy olyan dolog amivel lehet villantani , vagánykodni, és ezért meg fogják venni, mert hogy néz az ki egy tárgyaláson, vagy a haverok között ha valamit nem tud, illetve nem lehet vele dicsekedni.

A válaszoláshoz belépés szükséges
b4659597 írta: 4 hónapja

A téma érdekes, a cikk rettenetes fércmunka.

A válaszoláshoz belépés szükséges
dXNlcmRiX2lkPTQ0Jmd5YXJ0bWFueT1yZW5hdWx0

Friss tesztek

Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Még épp vezethető B kategóriás jogsival a Trafic, sofőrrel együtt kilencen utazhatnak benne, és még a csomagtérből is jut mindenkinek 172 liter. Ez lenne a tökéletes utazóautó?


Ford Ranger menetpróba

Ford Ranger menetpróba

Noha egy ideje már nálunk is kapható, most próbálhattuk ki először az új Rangert, és a Ford kőkeményen is kényelmes pickupja meglepően pozitív csalódást okozott.


Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI Cosmo Automata teszt

Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI Cosmo Automata teszt 

Túrázáshoz ideális csúcsdízelével, automataváltóval járt nálunk a hétüléses Opel Zafira Tourer. Vajon hány felnőtt számára számít kellemes utazóautónak?

Még több teszt

RENAULT tesztek

Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Renault Trafic Passenger 2.0 dCi 115 teszt

Még épp vezethető B kategóriás jogsival a Trafic, sofőrrel együtt kilencen utazhatnak benne, és még a csomagtérből is jut mindenkinek 172 liter. Ez lenne a tökéletes utazóautó?


Renault Twingo 1.2 Dynamique teszt

Renault Twingo 1.2 Dynamique teszt 

Megújult a Twingo, kicsit tán többnek is akar látszani annál, mint ami: egyszerű, remek, főleg városi használatra ideális kisautó. Kár, hogy gazdagon extrázva már igen drága.


Renault Scénic 1.6 dCi Privilége teszt

Renault Scénic 1.6 dCi Privilége teszt

Csendes, erős, kényelmes, tele van hasznos ötletekkel, az összeszerelési minősége korrekt, és mindezt értékarányos áron nyújtja: ez a Renault Scénic 1.6 dCi 130 Privilége.

Renault Scénic 1.5 dCi Advantage teszt

Renault Scénic 1.5 dCi Advantage teszt

Legolcsóbb dízel kivitelével járt nálunk a Renault Scénic. A költségtakarékos családi autót keresők jó eséllyel e verziót választanák a szerteágazó kínálatból.

Renault Koleos 2.0 dCi 4x4 teszt

Renault Koleos 2.0 dCi 4x4 teszt

Francia és japán mérnökök szüleménye a Renault Koleos 2.0 dCi 4x4 Exception, amelyet Európától távol, Dél-Koreában szerelnek össze. Hiába, az ipari globalizáció már csak ilyen.

Még több RENAULT teszt

Címlapon


Friss cikkek

Buktatók a kínai autógyártásban

Buktatók a kínai autógyártásban

14 órája – Sztori

Senki sem szeretne lemaradni az évszázad boltjáról, de a kínai vezetés időnként teljesíthetetlen feltételeket és bürokratikus akadályokat gördít a bevándorolni kívánó autógyártók útjába.


Gyáriak, félgyáriak és a többiek - ilyen a WTCC

Gyáriak, félgyáriak és a többiek - ilyen a WTCC 

3 napja – Sztori

Michelisz a Hungaroringen újraírta a Dávid-Góliát mesét, amikor is egy privát BMW-vel lenyomta a gyári Chevy-hadat. De mitől ennyire gyorsak a csokornyakkendősök?


Autógyártók a sportban – szponzorként

Autógyártók a sportban – szponzorként 

6 napja – Sztori

Az utóbbi pár évtizedben a sport hatalmas üzletté vált, az autógyártók pedig mindent megtesznek, hogy eladják termékeiket.


Kapcsolódó tartalom


Használtautó.hu

RENAULT CLIO Grandtour...

Ár: 2.670.000 Ft

Évjárat: 2012 / 1

Kivitel: kombi

Üzemanyag: Benzin

RENAULT MEGANE Classic...

Ár: 395.000 Ft

Évjárat: 1999 / 12

Kivitel: sedan

Üzemanyag: Benzin

RENAULT VEL SATIS 2.2...

Ár: 1.499.000 Ft

Évjárat: 2005 / 6

Kivitel: ferdehátú

Üzemanyag: Dízel

Még több autó