Középkategóriás dízel kombik 3 millióért
Piaci körkép: középkategóriás dízel kombik
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Nagy a család, szereti a dízel nyomatékosságát, de egy új Suzuki áránál többet nem tud autóvásárlásra fordítani? Akkor egy középkategóriás kombi ideális lehet az Ön számára.
Féltünk, hogy nem sok sikerrel kecsegtet majd a sok szemponttal szűkített keresés, de szerencsére tévedtünk
Csak dísztárcsás a felni, a Trend nem a leggazdagabb Mondeo-kivitel, de a menetkomfort miatt egyáltalán nem hátrány, hogy ballonosabb gumikkal van szerelve az autó. Ez egy 2007-es évjárat 2,69 millió forintért, a generációváltás idejéből. Külön kiemelték a hirdetésben, hogy tempomat is van a kocsiban
Kétség sem férhet hozzá, ez a szegmens a Mondeo, a Passat és a Vectra felségterülete, így mi is ezzel a három típussal kezdtük a gyűjtést. A legjobb ár-érték arányt a Ford középkategóriás kombija mutatta fel, és máris tegyük hozzá, a belső helykínálat, a kényelem is a Mondeóban a legnagyvonalúbb. Egy 2007. novemberi, 99 ezret futott, világoskék metál, Trend kivitelű autóra 2,69 millió forintért akadtunk rá Budapesten. A német triónkból ebben a legszerényebb a motor, az 1.8 TDCi csak 100 lóerős, ám a felszerelésre nem lehet panasz: a seregnyi légzsákon kívül ESP, tempomat, kétzónás automata klíma is benne foglaltatik a stafírungban, és nem jöhet rosszul a plusz tartozékként adott gyári tetőcsomagtartó sem. A Mondeo eme generációjával műszakilag nincs különösebb baj, az értékét jól tartja, a használtpiacon a kombi uralja a kínálatot, és mérvadó lehet, hogy a használói vélemények alapján a tulajdonosok bő 60 ezer kilométeres átlagos futással összességében 4,1-es osztályzattal értékelték a modellt, ami jobb, mint a Passat (3,4) és a Vectra (3,75) minősítése – igaz, a Mondeóval mentek a legkevesebbet.
Nagyon sok a cégautós múlttal bíró, agyonütött Vectra, ezért érdemesebb a gazdagon felszerelt, metálfényes kivitelekre vadászni - ilyen kevesebb akadt a flottákban. 83 ezer kilométerrel az órájában 2 998 000 forintba kerül ez a 2008-as, 1.9 CDTi
Évjárat szerint az Opel felé billen a mérleg nyelve: a német hármas fogatból a 2008. áprilisi, 2 998 000 forintért árult Vectra Caravan 1.9 CDTi Edition Plus a legfiatalabb, a Mondeónál kevesebb 83 ezer kilométerrel. Itt már 120 lóerőnek parancsol a jobb láb, a váltó a Fordhoz hasonlóan manuális, de hatgangos, és a hasonlóan gazdag biztonsági és kényelmi ellátmányt bőr-szövet kárpitozású ülésekkel is megdobja. A használtpiacon leginkább dízel szedánok találhatók, de igen magas a kombik részaránya is, tehát bőséges a választék az ideális autó megtalálásához. A Fordhoz képest a tulajdonosok szerint kevésbé tartós konstrukció, igaz, az aktuális Mondeo már az Insigniával van partiban, a Vectra C közel tízéves, 2002-es típus. Megjelenése ennek a legsematikusabb, a középkategóriás Opel nem parancsol tekintélyt, és ajánlott észben tartani, hogy a Vectra a céges flottavásárlások egyik legnépszerűbb modellje volt, nagyon sok a széthajtott, vállalatoktól levetett példány.
Slágermodell a Volkswagen Passat, de a nagy népszerűség veszélyeket is rejt magában, a nepperek minden trükköt bevetnek ennél a típusnál. Sok a levetett, majd feltupírozott taxi, és sokan ész nélkül beleturkálnak a motorvezérlésbe - legyünk nagyon óvatosak! Ennél a 2006-os, 130 ezret hajtott, lényegében 3 milliós autónál a sötét fólia az első ajtó üvegein valószínűleg nem vizsgaképes
Nagy autó a Peugeot 407 SW, de hátul szűk az utastér, és a csomagtartó mérete sem kelhet versenyre a német modellekével. A franciák azonban adnak a kényelemre, és ebben a 2008-as Premium Pack kivitelben még középkonzoli DVD lejátszó is található - 72 ezer kilométerrel árulják, 2 999 000 forintért
Korrekt ajánlatnak tűnik a Renault Laguna Grandtour: 2,79 millió forintért 105 ezret futott autó, harmonikus hajtáslánccal, kényelmes utastérrel
Mazda6 - az első családi zoom-zoom járgány a japán gyártótól. A GT ellátmány tartalmára nem lehet panasz, a motor azonban hangos, és ha javítani kell, drága alkatrészekre számíthatunk. Ezért a 2006-os, 78 ezret futott kombiért 2 999 000 forintot kérnek
Szürke eminenciás kékben - a Toyota Avensis 2.0 D-4D Sol (2005) nem ébreszt érzelmeket, de nem is ez a dolga. 2,59 millió forinttal a teljes mezőny legolcsóbbja, igaz, a legöregebbje is
Utastere passzentos, de formaterve, anyagminősége, vezethetősége mindenért kárpótol. Az Alfa Romeo 159 SW meglepően értéktartó, ez a szürke kocsi 2,89 millió forintjával csak alig olcsóbb a Passatnál, pedig közel 100 ezret ment. Vásárlásnál figyelni kell a futóművére, ugyanis a hazai utak idő előtt kikészítik
Végezetül három különlegesség, hogy valóban teljes legyen a választék. Van, aki nem esik hasra a német és japán autók fetisizmusától, és a franciákért sem rajong – nos, ők találhatják meg a számításukat egy Alfa Romeo 159 SW, Saab 9-3 Sport Combi, vagy Volvo V50 megvásárlásával. Ezek a modellek egyaránt nyomába sem érnek egy hangárméretű Mondeo helykínálatának, csomagterük is számottevően kisebb, ellenben stílusosak, kevésbé hétköznapiak, és ez ugyanúgy vételi szempont lehet. Olasz típushoz illően az Alfa 159 Sportwagon igazán különleges, a hatlámpás frontrész a mai napig vonzza a tekintetet, és még a német tesztekben is kidomborodott, hogy a kocsi remekül vezethető. Az 1,9-es, 150 lovas JTD dízel kerregős, de erős és jól fogyaszt, a Distinctive ellátmány pedig mindent megad, a hurkás bőrülésektől kezdve a maximális komfortig és biztonságig. Az általunk talált példány 2006. júniusi, órájában 96 ezer km olvasható, és ugyan a 159-es sem tökéletes, de már nem széthulló vacak, így 2,89 millió forinttal egész jól tartja az árát a többiekhez mérten.
Saab és Volvo? Miért ne! Ha nem a férőhely az elsődleges szempont, akkor érdemes a svédek között is filézni, mert akadnak köztük szépek, és nem is a legdrágábbak. 2,7 és 3 millió forint között 4 év körüli kombikat találtunk, a Volvo esetében PSA-eredetű 1,6-os dízelmotorral, a Saab orrában pedig a Fiat-féle 1,9-es gázolajossal
A biztonságukról híres svéd különítményben egy győri Saab 9-3 Sport Combi 1.9 TiD Linear Sport Edition kelleti magát: egy évvel fiatalabb az Alfa Romeónál (2007. júniusi), 144 ezer km, 120 LE és a kategóriában szokásos tartozékok közül döntően minden megvan, így a hirdetésében szereplő 2 699 000 forintos áron meggondolandó vétel lehet. A Volvo V50 Momentum négy hónappal a Saab-nál is fiatalabb (2007. októberi), sokkal kevesebbet, csupán 86 ezer kilométert használták, ezért nem meglepő, hogy 300 ezerrel drágább (2 999 000 Ft), de az sem mellékes, hogy csak 1,6-os dízelmotorja van, 109 lóerős teljesítménnyel.
Összességében elmondható, hogy nem reménytelen az általunk meghatározott paraméterek szerint jónak tűnő, a kategóriához mérten jól is felszerelt, dízel kombit találni, sőt, hozzátehetjük, hogy Alfából, Opelből, Peugeot-ból és Volkswagenből gazdag a választék. Ám most sem hallgathatjuk el, hogy a 4-6 éves kor ellenére az állapot a legfontosabb, és ezt legfőképpen akkor tartsuk észben, ha egy extrákkal kevésbé kitömött, de korrekt, leinformálható példány akad az utunkba.
Pontosan így van, a méretek miatt maradt ki mindkettő, sem a Croma, sem a Stilo nem középkategóriás kombi. Mellesleg a Croma nem is igazán gyakori a magyar piacon. Üdv: KZ
Fényképről biztos, de a nyáron megismerheted személyesen is, ha úgy alakul. 🙂
Elhiszem Neked mivel nem vagyok járatos az automata váltó használatában. Van olyan ismerősöm, aki szellemesen úgy fogalmazott. “Azért nem szeretem az automata váltót, mert nem azt csinálja amit én akarok” :). Osztom a véleményét, és maradok a manuálisnál.
Persze, viszont a példát nem Mo-ról hoztam, hanem USA NAPLES lakott terület. Csak érdekességként írom le ide, hogy bizonyára az állandó féktaposásnak is meg lehet az oka a kényelmességen túlmenően. Ott piros után közvetlen zöld van, nincs pirosságra. Zöld, akkor repülőstart úgy 90km/h ig. Afölött büntetnek. Zöldnél bóklászni – “tollászkodni” a váltóval, kézifékkel, esetleg motorindítással, azt igen zokon veszik. Persze ott 2000-es motor 130 lóerővel, az kisautó, kismotorral.
miki automataváltós tulajként annyi a reagálásom megállapításodra , hogy nem lustaságból nyomjuk a fékpedált a pirosnál , hanem így kell a váltót használni és kímélni . Ha nem hiszed el , légyszíves olvass utánna !!!
Azt figyeltem meg, hogy akik automata váltós kocsikat használnak, azok olyannyira elkényelmesednek, hogy nem csinálják ezt, hanem csak a lábféket tapossák folyamatosan, ami este piros lámpánál mögöttük állva elég kellemetlen tud lenni, az állandóan világító, nagy fényű, vakító féklámpák miatt.
Az automataváltós autóknál meg ha lámpánál állsz, akkor folyamatosan nyomhatod a féket akár perceken át, míg nem vált a lámpa, vagy leállítod a motort. Ez meg a macerának egy másik változata szerintem. A manuális váltónak sokáig lesz még létjogosultsága.
Opelfan: “Lehet jó kocsit csinálni egy sokat futott mondjuk 1,4 T-jet motoros autóból, csak be kell kalkulálni egy motorgenerált meg egy turbófelújítást,”
Van itt egy nem túl klasszul leírt vélemény, amire csak annyit tudok mondani, hogy igen elgondolkodtató, illetve ami engem illet, nem bízok a felújításokban.
http://nepitelet.hu/autok/fiat/punto_classic_1999/olasz_fostomlo/
Nekem annó a nepperek még a váltót is sokat emlegették.
Régebbinél meg az automata volt egy halott konstrukció.
Máskor rákerestem lagunára mindenféle szűrés nélkül, és az első másfél oldalon csak váltóhibás automata volt gombokért, utána kezdődtek alap és örgebb benzinesek. Ez elgondolkodtat.
Otthon nem igazán megoldható a javítás ezeknél a gépeknél. /Mármint komolyabb/ Pl: dci porlasztócserénél nem elég kivenni és betenni az “újat”. Emlékezetem szerint újra kell éleszteni a rendszert, talán még vmit állitgatni is. Ehhez kell számítógép, megfelelő szoftverek, meg hozzáértés. Minden autó márka speciális felkészültséget igényel már.
Most keresgetek autót, és a Jazz engem is elgondolkodtat. De csak a 2009 utáni jön be, az meg marha drága. Lehet maradok a 4-5 éves Meriva mellett. Annak meg leginkább a nagy súlya aggaszt.
Benzinest is addig kell venni mig van szívó. Egyre több a felfújt kis motor. Azzal is lehet majd szívni mint a dízelekkel. Ameddig megy addig marha jó, de aztán…
Sifi: Ezért tartok két autót. Az egyik turbó nélküli kisdiesel Saxo 2001-es évjárat. Megtehetném hogy Lagunára váltok, vagy valami hasonló dieselre, de minek? Ilyenekért? A másik benzines Honda Jazz.
Ismerősöm Lagunája volt turbóhibás. Volt haverja márkaszervízben kedvezményesen garanciával 250-300 körül volt a csere. Szerencse h ott csinálták, mivel pár hétre rá beszart az új is!
Azt már ingyen cserélték. Nem kell elfelejteni ugye h a turbó nem garis darab. De itt volt ismerős, meg hát tényleg baromi gyorsan meghalt. De ha belegondolunk h ki kell azt is fizetni, egy darabig kéne autózni mire megint pluszba tudott volna jönni egy benzineshez képest. Talán valamivel több mint 2 évig volt meg neki. Rengeteget veszitett az árából, meg rá is költött egy valag pénzt. Bármennyit is megy soha nem fog megtérüli ez a fogyasztásból!
Sifi cikke tetszik még humort is belevitt-:))király de bőven igaza van.
Arni: “Évi folyamatos 25-30 ezer alatt célszerűbb egy benzines.”
A benzinesben az a szörnyű, hogy télen gyakori hidegindításokkal, rövid utakon a meleg állapotban lévő országúti fogyasztásának 300-400%-át is képes benyelni. Dieselnél ilyen nincs.
A németeknél 150 km távolság oda+vissza az még csak “in der Nahe”. -:)
nem rosszak ezek a tanácsadócikkek mint ahogy ez sem http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/piaci_korkep_3_eves_kompaktok_ketmillio_forintert-5048
de én is osztom azok véleményét akik szerint ezekben az autókban valójában több km van, szerintem ezek közül a legtöbb céges kocsi volt, azokat meg mint tudjuk nem kímélik, és ezért is ilyen gyanúsan olcsóak
Kétségtelenül irreálisak ezek a km futások. A Passat se semmi de a Mazda 78-al!!! Senki nem vesz ekkora autót, pláne dízelt évi 13000 km használatra.
A jellemző az hogy a cikkben szereplő kategória németben kb. 3 évesen eléri a 180-200e km-t, és olyankor sok kerül kedvező áron eladó sorba. De a magyar kereskedők vhogy mindíg kifogják a keveset futott példányokat! 🙂 És elhozzák nekünk. Igazán kösz! 🙂
arni: A cikket elolvasva egy dilemma fogalmazódik meg bennem. Vadi új kisautó diesel motorral 4 millió környékén, vagy egy középkategóriás 2006-7-es évjáratú elegáns diesel kombi 3 millió alatt? Melyik a nyerő? Szóval elég nagy az ellentmondás ebben az öszehasonlításban. Hozzászólásod alapján, amivel egyetértek, ésszerűbb alternatíva a vadi új. Nagyon bele lehet nyúlni egy ilyen középkategóriás 4-5 éves kombiba. Design van, azonkívül meg “szívás”, tisztelet a kivételnek, amiből azért kevés van.
Hello! Nem mindenki csal a km ekkel! A feleségem is alig megy a diesel autójával,és kb 6 évesen cserélni fogja!1,6 os mazda 3 asa van és 5 évesen mindössze 86 ezer km van benne.Elképzelhető hogy vannak mások is akik nem azért vesznek dieselt,hogy agyonhajszolják! Úgytudom nyugateurópáben kemény büntetés jár az óratekergetőknek!
Vegyük már tudomásul ezek az autók 240 250 000km futottak.dieselt nem játszdozni vesznek mennek vele milió km-t.
persze 6 millás pasat 3 milkoért 130000km-rel tisztán látszik a kormányon nincs abban 130 inkább 330 el ne hidjétek már a Német sem hülye adakozik nektek-.9)nevetséges cikk.
Szuper cikk!!!csak igy tovabb!!!