Sokak számára fájó döntéssel 2024-ben állította le a V8-as motorok gyártását a Stellantis, ami nem bizonyult jó húzásnak. A gyártó szerint lehet élni nyolc henger nélkül, a vásárlók szerint viszont nem érdemes, így máshol kerestek vigaszt, ami a pénzügyi eredményen is meglátszott. A RAM ugyan megkísérelte a TRX pótlását, de a háromliteres hathengeres RHO gyenge próbálkozásnak bizonyult. Carlos Tavares váratlan távozása új dimenziókat nyitott a cégcsoport életében, most újra gyárthatnak olyan autókat, amiket el is lehet adni.
Az egyik ilyen modell a RAM 1500 TRX, ami az új vezérigazgató szerint képes jelentős profitot termelni. Bár hivatalos dátumot egyelőre nem közöltek, a kiszivárgott információk szerint egészen hamar, már 2026 januárjában indulhat a gyártás. A típus életében utoljára 2019-ben történt generációváltás, így óriási újdonságra nem kell számítani. A kifutott változat orrába 6,2 literes kompresszoros motort építettek 702 lóerővel. Ford viszont ennél többet ad, a két márka pedig szereti egymást túllicitálni, így inkább olyan 750 paripa köré várható az újdonság.
A nyolchengeres feltámadása nem csak a RAM 1500 palettáját fogja színesíteni, számos új vagy feltámasztott modell érkezhet az amerikai kereskedésekbe.