Räikkönen és Loeb együtt indulhat Le Mans-ban

Nyolc világbajnoki cím egy Peugeot-ban

A Formula–1-es világbajnok Kimi Räikkönent és a hétszeres rali világbajnok Sébastien Loeböt ültetné a Peugeot egy autóba az idei Le Mans-i 24 órás futamon.

Kimi Räikkönent és Sébastien Loeböt ültetnék egy autóba a Le Mans-i 24 órás versenyen. A Red Bull saját színeiben indítana egy Peugeot 908-ast a két világsztár közreműködésével.
A 2006-ban második helyezést szerzett Loeb harmadszorra indulhatna Le Mans-ban. A francia versenyző már tavaly is közel állt egy gyári Peugeot üléshez, de akkor a közös vezetés alá tartozó Peugeot Sport és Citroën Racing úgy döntött, hogy Loeb a rali világbajnokságra és az idén bevetendő új raliautó, a Citroën DS3 WRC fejlesztésére koncentráljon.
Az idén azonban ez az akadály elhárult, és mivel Le Mans nem üti egyetlen rali világbajnoki futam időpontját sem Loeb zöld utat kapott Le Mans-ba.
A 2007-es Formula–1-es világbajnok Kimi Räikkönen az idén második szezonját kezdi a rali vb-n, és a 13 futamból tízen áll rajthoz saját csapata, az Ice1 Racing színeiben egy Citroën DS3 WRC-vel. Emellett neve már korábban is felmerült a Peugeot Le Mans-i csapatában, és úgy tűnik, hogy Kiminek sem lenne ellenére a rali után újra pályaversenyezni egy kicsit.
Bár régen bevett szokás volt Le Mans-ban, hogy két versenyző váltja egymást a volán mögött, ez manapság már nem divat és inkább a háromautós csapatok dominálnak. Így Räikkönen és Loeb mellé egy harmadik versenyzőt is kell választani. Ezt a Peugeot mindig tudományos módszerekkel teszi meg, de Stéphane Sarrazin pont beleillene a koncepcióba.
A francia versenyző éveken keresztül dolgozott tesztpilótaként a Formula–1-ben, sőt egy versenyen rajthoz is állt. Később a sportautó-versenyzésben (többek között Le Mans-ban) remekelt, de a ralipályákon is ért el sikereket, volt a Subaru gyári versenyzője a vb-n, nyert francia bajnokságot, az idei Monte-Carlo Ralin pedig harmadik lett és csak a verseny végén kellett átadnia pozícióját Guy Wilksnek.
A Peugeot 2009-ben megnyerte a Le Mans-i 24 órás versenyt, tavaly pedig csak egy műszaki hibasorozat fosztotta meg őket az újabb győzelemtől. Nagy ellenfelük, a tavalyi győztes Audi az idén új autót vet be, de várhatóan 2011-ben is a Peugeot és az Audi között fog eldőlni a verseny.
Räikkönen és Loeb így akár a győzelemért is versenybe szállhatnak.