CITROEN C4

2006-ban autóvásárlás előtt az akkori autópiac kategóriájában hasonló számos autóját (Ford Focus, Opel Astra, Kia, Hyundai, Peugeot, Renault, stb.) kipróbáltam és megtekintettem. Formára, felszereltségben és ár/érték arányában a C4 nyerte el a tetszésemet. 109 ezer kilométert tettem meg vele eddig. Nagyon szeretem. Mindennapos használatban van az autó és nagyon sok felhasználási területe van. Szállítottam már vele hűtőt, mosógépet, cementet, útszóró sót, csempét, zenekari cuccokat, tehát rendesen ki van használva. Az időszakos átvizsgálás 30.000 km-nél olajcsere+szűrők, 60.000-nél olajcsere+szűrők+gyertya, 90.000-nél olajcsere+szűrők+első féktárcsa+fékbetét. 100.000 km felett már ráállok a 20.000km-es periódusra a hosszabb élettartam érdekében, tehát nemsokára 110.000-nél olaj+szűrők+gyertya+vezérműszíj+görgő cserével számolok Ami nem tetszett: Az ülések kárpit anyaga elég gyenge, gyorsan kopik, használódik, feslik. A bicskakulcs gumi nyomógombjai teljesen tönkrementek 4 év alatt, szerencsére neten találtam utángyártott kulcsházat, így ez a gond 6.000Ft-ból orvosolva lett. A benzinszint jelzője lefelé csal: 0 km megtehető távolság kiírásakor még kb. 5-7 liter üzemanyag van a tartályban. (mondjuk ez nem hiba, csak jól tartalékol a kocsi, nehogy kifogyjon a benzin) Először viszont nagyon megijedtem, hiszen a legközelebbi kút 40km-re volt. Odaértem... :) Mindent összevetve én nem bántam meg a C4 vásárlását. Egyedüli fájó pont a forint gyengülése, így sajna elég nagy összeggel kell már törlesztenem, de erről nem az autó tehet.

Születési éve: 1982

Meghibásodás leírása: Volt egy visszahívás: vízhőfok jeladó gomba csere A hátsó lökhárítót tartó műanyag elfáradt és elengedte a fenti részén a lökhárítót, ami kopogott utána. Garanciában cserélték a tartó műanyagot. Tempomat hiba: a féklámpa kapcsoló cseréjével megoldódott a probléma 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg