HONDA CIVIC

Ezt az autónkat akkor vettük, amikor feleségem a kisfiúnkat várta. Előtte céges vasa volt, de elment GYES-re és ugye azt le kellett adnia. A cél egy 1 millió Ft környéki autó volt ami kombi és talán nem zuhan össze az első kanyarban. Először Ford Focus-okat nézegettem, de nem találtam normális állapotú darabot. Vagy boy racer-é volt vagy teherautónak használták őket. Na de vissza a Hondára. Pesten vettem meg egy arctól, aki nagyon vigyázott rá, de baromira nem értett hozzá. Az a jóindulatú kókler fazon volt, aki imádja az autóját, de fogalma sincs az egészről. 12 évesen vettem meg tőle, 950.000 Ft-ért. Rá kellett költenem még kb. 250.000 Ft-ot, de most azt tudom mondani, hogy egyben van, teszi a dolgát és el mernék indulni vele bárhová. A legnagyobb probléma a fentebb részletezett futómű dolog volt, de ezt betudtam a korának, szerintem normális ebben a korban. A motorral komoly gond sosem volt, szépen jár, az alapjárat mozdulatlanul áll a 800-as fordulat környékén. A fogyasztása városban 8 liter körül van, de ez azt jelenti, hogy a feleségem elmegy vele a 2km-re lévő CBA-ba. Amikor én vezetem, hosszú távon, városon kívül, 80-90km/h környékén, akkor beéri 6,5 literrel is. Az átlagfogyasztás 7 liter szokott lenni, rendszeresen mérem. Autópálya nem igazán az ő világa. Egyrészt szegény 1.4 nem száguldozásra termett, másrészt 100 km/h felett már elég nagy a menetzaj a futómű felől. Rohadás, rozsda sehol sincs még rajta. Festék sérülés és karcok természetesen előfordulnak, de ez szintén korral jár. Én mindenesetre megcsináltattam rajta az alvázvédelmet. Ilyen gumi szerű, fekete lötyivel nyomták telibe alulról, ami megvédi a sótól és ad neki némi plusz esélyt a túlélésre. Pár évet adtam neki az életéhez. Alapjában véve meg vagyok elégedve vele. Mióta rendbetetettem minden működik ahogy kell és az elmúlt 10.000 km alatt nem produkált semmi új hibát. Azt hiszem feltámadt poraiból. Feleségem is szereti, egészen a szívéhez nőtt. Mikor az eladásával viccelődök mindig leolt, hogy ő a "Hondut" bizony nem adja. :D

Születési éve: 1981

Meghibásodás leírása: Úgy 120.000 km környékén szétmentek a gumiharangok. az első tengelyen. Ebben a korban a gumi alkatrészek elfáradása szerintem normális. Sajnos nem vettem észre időben, így ráment mindkét gömbcsukló is. Csak akkor kaptam észbe amikor már kopogott a futómű. Ezeket cserélni kellett. Kb. 80.000 Ft-omba fájt. Gumiharangok, gömbcsuklók, kutyacsontok. Aztán volt egy olyan hibajelenség is, hogy erőtlen volt a kecske és sokat evett. Ezt egy jóbarátom (szerelő) tette rendbe, de azóta sem hajlandó elárulni mi volt a baja. Szívat! :D Mindenesetre 10.000 Ft-ba sem került és azóta nincs ilyen gond vele. 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: futómű / fék Garanciaidőben, fizetősJavítás összege: 80000 Ft.