Véget ér a jelenlegi generáció alapjául szolgáló modell gyártása: az új Renault Clio azonban már nem kerül a kínálatba Mitsubishi emblémával, mivel a vállalat a SUV-okra fókuszálja kínálatát.
A Clio alapú Colt kivételével már eddig is csak SUV modelleket árult a Mitsubishi Európában
Hiába volt a Renault Clio alapú Colt 9728 eladással a Mitsubishi legkelendőbb modellje Európában az idei első nyolc hónapban, megszüntetik a típust a Japánok az Automotive News Europe értesülései szerint. A Mitsubishi ugyanis nem öltözteti keleti gúnyába a Renault Clio hatodik generációját, amelyet a szeptember elején Münchenben megrendezett IAA Autószalonon mutattak be. „Fokozatosan kivezetjük a Coltot, hogy azokra a karosszériatípusokra összpontosíthassunk, amelyekben a márkaimázsunk és az örökségünk rejlik” – mondta Frank Krol, a Mitsubishi Europe vezérigazgatója.
A közeljövőben érkező, új Eclipse Cross is csak egy átemblémázott Renault lesz
Mivel a Space Star már nyáron elbúcsúzott, így a gyártó kínálatában innentől kizárólag SUV és crossover modellek maradnak. Hozzá kell azonban tenni, hogy a nem egész 10 ezer eladás ebben a szegmensben messze áll a jótól, ráadásul az átemblémázott Clio viszonylag kevés profittal is szolgálhat példányonként a gyártónak. Így vélhetően még ezek az eladási számok sem voltak elegendőek ahhoz, hogy az újdonságátemblémázásának minimális fejlesztési költsége megtérüljön.
Továbbra is úgy tűnik, hogy csak az Outlander épül majd japán technikára a gyártó európai kínálatában