HONDA ACCORD

Kitűnő autó városon kívül, városon belülre nem való. Annak ajánlom, aki sokat utazik, szereti a kényelmet és akar egy kis erőtartalékot, ha feltétlenül szükség van rá. Ha nincs, ne tapossa, fölösleges, a legjobb száztízzel hangtalanul suhanni lakott területen kívül, csendes utakon. Autópályán is remek, 240-ig próbáltam, szép egyenletesen gyorsított. 170-180 fölött viszont nekem már kifejezetten zajos a menetszél miatt - a motor bírja, azért nem kell aggódni. Pörgetni normál használat mellett nem kell, emelkedőn előzéskor is elég a max. 3800-as fordulat. Az ideális fogyasztást 2500 és 2900 fordulat között produkálja, ilyenkor (külső hőmérséklettől függően) hét egész és 7,3 között van a fogyasztás. 52 literrel átlagosan 730 kilomégert tudok megtenni, ami egy ekkora motortól igazán szép teljesítmény. A belseje így 150.000 km-nél egy picit kezd fáradni, de ez sem jelentős. A felszereltségre nekem nincs panaszom, minden benne van, amit egy autótól elvárok (esőérzékelős ablaktörlő, _TEMPOMAT_, automata klíma, szuper xenonlámpák). A belső tér formáit mások puritánnak tartják, szerintem csak letisztult. Összességében bátran ajánlom akár használt autóként történő megvételre is, szalonból egy picit drága, pláne, hogy az új másfél mázsával nehezebb és csak kilenc lóerővel erősebb. Akkor már inkább a "régi", csakúgy, mint a Type-R Civicből. Az új autóm biztos, hogy egy ugyanilyen Accord lesz (vagy egy dízel Outback, még kiderül).

Születési éve: 1980

Meghibásodás leírása:

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: hajtás / váltó Nincs kiemelt meghibásodás. Leírás: Alulméretezték a kuplungszerkezetet a motor erejéhez. A cserélt alkatrész már a gyárilag újratervezett, erősített darab, ez már bírja.