FORD FOCUS

Ez egy nagyon kiforrott, remekül használható és gazdaságos autó és ezt nem csak én mondom. Meg lehet jól pakolni, nagyon kényelmes, jó az úttartása, jól fogyaszt, mindenhol megjavítják (ha szükséges). Egyszóval: fasza kis kocsi (nekem). Amit rühelltem benne az az, hogy amikor a levegőt a szélvédőre irányítom, akkor automatikusan bekacsol a klima és ki sem lehet kapcsolni (mint pl. hasonló korú Mondeoknál), sőt még a LED sem jelzi a működést. Idegesítő. Ki is kötöttem nagy hamar.

Születési éve: 1980

Meghibásodás leírása: Ami 1-2 apróság volt, az kibírta a legközelebbi tervezett szervizig.Leírás: Na jó, egyszer anyukán (azóta néhai) vakarcsa elrágott 2db 2-eres kábelt a motor és hűtő között. Bicska, szigszalag és kész, de igazán lezárhatnák egy kicsit a motorteret elulról.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: futómű / fék Javítás összege: 28000 Ft. Leírás: A "kutyacsontok" elkezdtek kopogni 193.000km-nél hála budapesti és balkáni utaknak, ahol sokat megpakolva jártam. Ez volt az első hibája. A második hiba az volt (kb. 217.000km-nél), hogy a kuplung főhenger elkezdte engedni az olajat. Ennek a javítása is kijött 30eFt-ból. Már jönnek szép sorban a hibák, de még nem vészes. A klima nyomáskapcsoloja rohadt be nemrég és a kipufogót kell majd lecserélni lassan.

Visszatérő hiba leírása: A csomagtartó nyitó gomb érintkezőit minden 2. évben ki kell szednem és megpucolnom.