LANCIA KAPPA

Amikor elkezdtem keresni a kocsit, csak annyit tudtam, hogy nagyot szeretnék, olyat ami nem zabálja fel a vagyonomat, menyjel jól és azért nézzen ki valahogy. Audi 200, Audi V8 volt az első amit kinéztem, túl öregek voltak, Saab 9000 is tetszett de lánc cseréhez a motort ki kell szedni... ehhez nem volt kedvem, plusz a DI panelek... 1 milla fölött Laguna II V6. Igazán nagyon kívánatos autó, és szerelhető is, de valahogy sokalltam érte az 1-1,4 millát. Később jutott csak eszembe a gyerekkori kedvencem a Lancia Kappa, az ítéleteket elnézve jó kocsinak gondoltam, és valójában tényleg nem is rossz. Valahogy jobban meg is bocsátom neki a hibát mintha egy 1,4 millás Laguna produkálná végül is a Kappa csak félárú volt :). Miután az autó átesett a kötelezőkön, meghajtottam kicsit. Meglepő módon nem megy rosszabbul mint a Laguna II V6, pedig az 50 lóerővel erősebb és a két kocsi súlya nagyjából ugyanaz. Ezt őszintén szólva egyáltalán nem értem hogy hogyan lehet hiszen több mint 1mp-cel elvileg jobban is gyorsul 100-ra a Laguna. Lehet az automata váltó ennyit levesz a teljesítményéből?! Minden estre fura... de nagyon örülök :). A kocsi nem versenyautó de bármelyik kicsi sportautóval felveszi a versenyt, különösen a Swiftes, öreg Hondás tesztpilóták néznek nagyot. Vegyes használatban (városból ki, városba be és nem városi kocsiként használva)a fogyasztása 8,3-8,5 körül alakul. Ebben van padlógázas gyorsítás de javarészt országúti 90-100km/h-s szabályos közlekedés. Értelmes tempóban hosszútávon 6,7-ből is kihoztam már. A negatív rekordom több város + hosszútávval 11 liter volt. Gáz-fék, gáz-fék üzemben megeszi a 15 litert is városban katalógus adat szerint. Egyik kollégámnak volt Fabiája 1.4 16v 100 lóerővel, Ennek a kocsinak a vegyes fogyasztása a gazdája szerint 10 liter, megunta vett egy Octavia II-t, a régi 1.6-os 102-lóerős motorral az átlagfogyasztás szintén a gazdája által elmondott adat: 12 liter, hozzáteszem, nagyon megfontolt tanár ember nem tapossa a gázpedált. Bárhogy nézem a Kappa szebb autó, jobb a menetteljesítménye , és nagyobb is mint egy Octavia, mindemellett olcsó és olcsón fenntartható. Aki nem ismeri a típust azt gondolhatja, hogy mennyire szépítem az egészet, de erről szó sincs, ez az igazság. A motorja NAGYON rugalmas. Egyszerűen imádom azt, hogy már 30-nál tudok 5-öst dobni és nem rángat, nagyvárosi forgalomban is jó így ha kígyóznak előttem, lehelve a gázt szépen felgyorsul cserébe elfogadható adagokat kajál, ahogy látom itt az ítélet írók között kisebbségben vagyok a fogyasztási adatommal, nyilván ők dinamikusabban vezetnek mint én. Mindenesetre kicsit tényleg meg kell feszülni, hogy ne tapossam a gázt annyira, de ha belegondolunk semmi értelme, ha már 2011-től helyszíni bírságnál is ott lehet hagyni 100e forintot ami testvérek között is négy teletank benzin(2010.12.26). Annak nem ajánlom az autót akinek az elsődleges szempont a fogyasztás. Az vegyen Kia Picantot (a családnak is van városi használatra), vagy ha nagyobb kell akkor egy 1000ccm-es Swift még jobb választás a maga igénytelenségével. Olyan se vegye aki fél bekoszolni a kezét vagy műszaki antitalentum, mert szakműhelyben drágán javítják :). Annak ajánlom aki egy kicsivel több flancra vágyik mint amit egy átlag kocsi tud nyújtani olcsó vételár mellett, akinek nem számít ha finom hajtás mellett 8,5-tel megy el a kocsi, aki a tágas belsőt és nagy csomagtartót szereti/igényli. Egy biztos:érzésből sokkal többet ad mint egy átlagos német kocsi vagy egy steril japán autó, aki ilyenekben ül el sem tudja képzelni milyen jó lehet egy olasz kocsi.

Születési éve: 1983

Meghibásodás leírása: A kipufogó szétrohadt. 18.000 ft

Visszatérő hiba leírása: Elektromos tükörbehajtás. Egy kicsi villanymotor hajtja be, csigával és csigakerékkel. a kis motor tengelyén a ragasztó elengedte a rácsúsztatott csigát, így a tengely forgott a tükör egy helyben állt.