CITROEN XSARA PICASSO

Tetszett, hogy nagy, sérülés mentes, jól variálható. Nyilván nem egy Ferrari, de nem is azért vettük. Jó a fűtés, csöndes a motor, a váltó viszonylag pontos, de nagy úton jár. Vásárlás után cseréltettem a következőket: fékpofák elöl hátul, kuplung, vezérlés, gumik, riasztó, kerékcsapágyak, lengőkar szilentek, gyertyák, szűrők. Aztán a kormánykapcsoló is cserélődött, mert a kedves kereskedő "nem tudott a hibáról" így nem tájékoztatott. (Megjegyzem: a becserélt autómban a km óra állást 300000-ről visszaállította 157000-re majd megkíméltként eladta.)Gondoltam most már csak használni kell a következő vezérlés cseréig. Hát nem. Halni készül a szervo szivattyú (133e-nél!), az addig csöndes futómű ismét csúnyán kopog, a hátsó fékeknek olyan hangjuk van, mintha fémig lennének kopva, holott vadi újak. Az ülőlapok rövidek, elöl-hátul egy átlagos férfi kényelmetlenül utazik. Normális vezető pozíciót nem találtam. Ha magasra állítanám az ülést, a mellemet nyomja a kormány, ha alacsonyra, akkor pont olyan szinten ülök, mintha egy Daewo Matizban ülnék. Az ülásnek oldaltartása semmi, a combot nem támasztja, 15perc után úgy érzem, hogy leszakad a lábam. A vastag A oszlopnak hatalmas holttere van. 3 hónapig lakott nálam a vas, talán 10-szer vezettem, inkább a feleségem használta. Ő legalább kényelmesen elfért benne. Soha többé még egy ilyen autó!

Születési éve: 1976

Utastér: szuk

Meghibásodás leírása: Kormánykapcsoló csere: 85000Ft, ebből 3000Ft a munkadíj.