CITROEN XSARA PICASSO

Praktikus, jól variálható (hajtogathatók, csúsztathatók az ülések, rengeteg rekesz, első ülések közötti üres tér, modubox, stb) autó. 117LE/160Nm normál autózáshoz elég, általában 3-5 személlyel és sok pakkal kelek útra, ennyi kell hozzá hogy ne kelljen állandóan váltani. Megbízhatónak bizonyult nálam is és több ismerősömnél is - autós boltunk van és szerelők is járnak páran, így urban legendnél korrektebb infó. ADAC listán a helyezése sem (volt, amíg egyterűek között fenn volt a listán) a véletlennek köszönhető. Belső anyagoknál nem tudom mi ami nem tartós hisz plüss és műanyag; gyerek és 'cucc' álló az autó. Alkatrészek és kerékpárok szállítása, sáros túraöltözékes használat sem hagyott rajta nyomot. Érdemes utánanézni a vevőelégedettségi mutatójának; illetve hogy a vén csontot miért tervezik még évekig gyártani :). Közel 1 éves próbálgatások, utánajárások után sok kompakt és középkategóriás kombi, sok -főleg alsóközepes- egyterű közül praktikum, megbízhatóság, ár/telejsítmény, fenntarthatósági költségek, vezetési élmény/komfort szempontok szerint került az élre nálam. (Úgy indultam neki mindegy mi csak ne Picasso legyen, ne álljon még egy az udvaron.) Vagy egy ráncfelvarrot, vagy késöbb egy 5 személyes C4 picasso lesz az utód (Corolla verso 2 és Mazda5 szoros küzdelemben az ezüst és bronzérmen osztoznak).

Születési éve: 1983

Meghibásodás leírása: Féklámpakapcsoló elkopott 128.000nél.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: elektromos rendszer Garanciaidőben, fizetősJavítás összege: 4000 Ft. Leírás: féklámpakapcsoló